
REMA 1000
REMA 1000
BRUN SAUCE
410 g
Tilbuddet udløber lørdag
39,02 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi114 kcalFedt9,1 gSukker2,3 gProtein1,1 g
| Energi | 474 kJ / 114 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,4 g |
| Kulhydrat | 6,6 g |
| - heraf sukkerarter | 2,3 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 72,7%
- Kulhydrat
- 23,4%
- Protein
- 3,9%
IngredienserVis mereVis mindre
74 % vand, 8 % fløde (38 %), 6 % rapsolie, 5 % modificeret stivelse (majs), sukker, salt, gærekstrakt, farvestof (E 150d), krydderier (løg, peber, hvid peber, laurbærblade), surhedsregulerende middel (E 270 vegetabilsk), konserveringsmiddel (E 202), stabilisator (E 415), kyllingefedt, kyllingefond (vand, kraft fra kyllingekød), rosmarinekstrakt, oksekødsekstrakt, maltodextrin.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- BRUN SAUCE · REMA 1000410 g16,00 kr39,02 kr/kg
- Brun sauce · Nemlig410 g16,95 kr41,34 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Knorr Brun Sauce 3x30g · Min Købmand90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- K-Salat Brun Sauce · Løvbjerg300 g14,99 kr49,97 kr/kg
- Brun sauce · Bilka390 ml16,75 kr42,95 kr/liter
- Brun sauce · Netto390 ml17,95 kr46,03 kr/liter
- Brun sauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Brun sauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Brun sauce · Føtex390 ml18,50 kr47,44 kr/liter
- Brun Sauce · Spar410 g19,95 kr48,66 kr/kg
- Gestus Brun Sauce · MENY24,20 kr
- Brun sauce · Bilka300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Svansø Brun Sauce · MENY240 g24,95 kr103,96 kr/kg
- Gestus Brun Sauce · Min Købmand410 g24,95 kr60,85 kr/kg
- K-salat Brun Sauce · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Brun sauce · Nemlig240 g25,50 kr106,25 kr/kg
- K-salat Brun Sauce · Min Købmand300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Gestus Brun Sauce · Spar410 g25,95 kr63,29 kr/kg
- Brun sauce · Bilka90 g26,95 kr299,44 kr/kg
- Brun sauce · Føtex90 g26,95 kr299,44 kr/kg
- Knorr Brun Sauce 3x30g · MENY90 g27,50 kr305,56 kr/kg
- Knorr Brun Sauce 3x30g · Spar90 g27,95 kr310,56 kr/kg
- Brun sauce · Nemlig90 g28,50 kr316,67 kr/kg
- K-salat Brun Sauce · MENY300 g29,95 kr99,83 kr/kg
- Brun sauce, Knorr · Wolt Market90 g30,50 kr338,89 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
BRUN SAUCE hos REMA 1000 koster typisk 16.95 kr, men er lige nu på tilbud til 16.00 kr, hvilket giver en besparelse på 6%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for BRUN SAUCE hos REMA 1000 er 15.64 kr og varierer fra 10.00 kr til 16.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for BRUN SAUCE hos REMA 1000 i 580 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har BRUN SAUCE været markeret som tilbud 52 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: BRUN SAUCE har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, april, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode.