
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, syre (E330), kuldioxid, salt, konserveringsmiddel (E211), sødestoffer (aspartam, acesulfam-K), surhedsregulerende midler (E339, E500, E331, E501), stabilisatorer (E415), aroma (herunder koffein og quinin).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FAXE KONDI · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi 0 kalorier · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi Free · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- X-Ray Lemon X Lime Zero · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Faxe Kondi · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Kondi · MENY1.5 l9,95 kr6,63 kr/liter
- Faxe Kondi Free 1,5 L. · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- FAXE KONDI · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Føtex1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Schweppes Citrus Mix (dåse) · Nemlig0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Faxe Kondi Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Free · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · Min Købmand33 cl11,00 kr33,33 kr/liter
- Faxe Kondi Dåse · Spar33 cl11,25 kr34,09 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI · 365discount150 cl12,00 kr8,00 kr/liter
- FAXE KONDI 0 KAL1,5L · 365discount1.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Sodavand m. citrussmag · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Sodavand m. citrussmag · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- FrugtBrus m. citrus · Nemlig0.33 l14,75 kr44,70 kr/liter
- Schweppes Zero Citrus Mix · MENY33 cl15,95 kr48,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FAXE KONDI hos REMA 1000 koster 6.89 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FAXE KONDI hos REMA 1000 er 4.74 kr og varierer fra 3.00 kr til 6.89 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FAXE KONDI hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FAXE KONDI været markeret som tilbud 218 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 60% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: FAXE KONDI har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 20 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. FAXE KONDI er ofte på tilbud (60% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 27 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.