Føtex
Spanien
Iberico Presa af gris
0.2 kg
395,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi184 kcalFedt12,9 gSukker0 gProtein16,9 g
| Energi | 772 kJ / 184 kcal |
|---|---|
| Fedt | 12,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 4,5 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16,9 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 63,2%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 36,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Iberico presa af gris
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Iberico Presa af gris · Bilka0.2 kg69,95 kr349,75 kr/kg
- Iberico Presa af gris · Føtex0.2 kg79,00 kr395,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- IRMA IBERICO PRESA SP 200 G OPTØET · Kvickly200 g59,00 kr295,00 kr/kg
- IRMA IBERICO PRESA SP 200 G OPTØET · SuperBrugsen200 g59,00 kr295,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Iberico Presa af gris hos Føtex koster 79.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 120 dage. Gennemsnitsprisen for Iberico Presa af gris hos Føtex er 75.17 kr og varierer fra 59.00 kr til 79.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 120 dage har Goma registreret prisdata for Iberico Presa af gris hos Føtex i 120 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 120 prisregistreringer har Iberico Presa af gris aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Iberico Presa af gris kan købes hos Føtex til 79 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 3 alternativer tilgængelige på tværs af 3 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.