Føtex
FUN Light
Ananasdrik til opblanding sukkerfri
Tilbuddet udløber torsdag
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi1 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 5 kJ / 1 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, 6% ananassaft*, naturlig aroma, appelsinsaft*, syre (citronsyre), sødestoffer (cyklamat, acesulfamkalium, sucralose), stabilisator (xanthangummi), konservering (natriumbenzoat, kaliumsorbat), antioxidant (ascorbinsyre), farvestof (blandede carotener). *fra koncentrat.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fun Light Ananas9 · Spar0.5 cl12,00 kr2.400,00 kr/liter
- Ananasdrik til opblanding sukkerfri · Føtex20,95 kr
- Ananasdrik til opblanding sukkerfri · Bilka20,95 kr
- Fun Light Anan 0,50 Lt 1:9 · MENY0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Fun Light Ananas · Min Købmand0.5 cl23,50 kr4.700,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HINDBÆR/APPELSIN · REMA 10001 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Fp Hindbær Læskedrik · MENY1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Fp App/hindbær Læske 1:11 · MENY1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Læskedrik m. appelsinsmag · Nemlig1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Læskedrik m. appelsin- & hindbærsmag, First Price · Wolt Market1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Ananasdrik til opblanding · Netto12 L.B9,50 kr
- Fun Light Hindb/orang. 1:9 · Spar50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- Fun Light Pære 50 Cl 1:9 · Spar50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- Fun Light Jordbær · Spar0.5 cl12,00 kr2.400,00 kr/liter
- Fp Hindbær Læskedrik · Min Købmand1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Fp App/hindbær Læske 1:11 · Min Købmand1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Fp App/hindbær Læske 1:11 · Spar1 l14,95 kr14,95 kr/liter
- Læskedrik m. granatæble · Føtex1 l15,00 kr15,00 kr/liter
- Capri-Sun m. appelsin · Nemlig0.33 l15,25 kr46,21 kr/liter
- Capri-Sun m. mango · Nemlig0.33 l15,25 kr46,21 kr/liter
- Citron- og limedrik til opblanding light · Føtex0.5 l16,00 kr32,00 kr/liter
- Læskedrik m. jordbær/hindbær · Nemlig1.25 l16,50 kr13,20 kr/liter
- Capri Sonne Orange/Peach · MENY330 ml16,95 kr51,36 kr/liter
- Læskedrik m. granatæble · Bilka1 l17,00 kr17,00 kr/liter
- Læskedrik m. blåbær/solbærsmag · Nemlig1.25 l17,50 kr14,00 kr/liter
- Læskedrik m. hindbær · Nemlig0.25 l17,95 kr71,80 kr/liter
- Rynkeby Zero Hindb/citron · MENY70 cl18,00 kr25,71 kr/liter
- Rynkeby Zero Pink Paradise · MENY70 cl18,00 kr25,71 kr/liter
- Hindbærdrik til opblanding · Bilka18,50 kr
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ananasdrik til opblanding sukkerfri hos Føtex koster 20.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Ananasdrik til opblanding sukkerfri hos Føtex er 19.30 kr og varierer fra 8.00 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Ananasdrik til opblanding sukkerfri hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ananasdrik til opblanding sukkerfri været markeret som tilbud 95 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 26% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Ananasdrik til opblanding sukkerfri har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, juni, juli, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 7 dage (torsdag). Der går typisk 56 dage mellem hver tilbudsperiode. Ananasdrik til opblanding sukkerfri er ofte på tilbud (26% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.