Føtex
Leffe
Leffe Blonde 0,0% alkoholfri
0.33 l
44,70 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi40 kcalFedt0 gSukker1,1 gProtein0,2 g
| Energi | 168 kJ / 40 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9,8 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 98%
- Protein
- 2%
IngredienserVis mereVis mindre
vatten, KORNMALT, majs, KORN, socker, humle, aromer
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Leffe Blonde 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Leffe Blonde 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l14,75 kr44,70 kr/liter
- Leffe Blonde 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l14,75 kr44,70 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1664 BLANC 33 CL FL 0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- BENEDIKTINER · REMA 100050 cl13,41 kr26,82 kr/liter
- Blanc 0,0% · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- THISTED HVEDE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc 0,0% · Føtex0.33 l15,25 kr46,21 kr/liter
- Kronenbourg 0,0 1664 Rose · MENY33 cl18,00 kr54,55 kr/liter
- Kronenbourg 0,0 1664 Rose · Spar33 cl18,00 kr54,55 kr/liter
- Hvede alkoholfri · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Hvede alkoholfri · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Erdinger hvedeøl alkoholfri · Bilka0.5 l23,95 kr47,90 kr/liter
- Erdinger hvedeøl alkoholfri · Føtex0.5 l23,95 kr47,90 kr/liter
- Erdinger Weissbier 0,5% · Nemlig0.5 l25,25 kr50,50 kr/liter
- Paulaner Weissbier (0,0%) · Nemlig0.5 l27,25 kr54,50 kr/liter
- 1664 BLANC · REMA 10001.98 l84,00 kr42,42 kr/liter
- 1664 0,0 Blanc 6Pk Kurv · MENY198 cl89,95 kr45,43 kr/liter
- Kronenbourg 1664 Blanc (0,0%) · Nemlig1.98 l112,00 kr56,57 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Leffe Blonde 0,0% alkoholfri hos Føtex koster 14.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Leffe Blonde 0,0% alkoholfri hos Føtex er 14.04 kr og varierer fra 10.00 kr til 14.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Leffe Blonde 0,0% alkoholfri hos Føtex i 510 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Leffe Blonde 0,0% alkoholfri været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Leffe Blonde 0,0% alkoholfri har været på tilbud hos Føtex i september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Leffe Blonde 0,0% alkoholfri er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 364 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.