
MENY
Orkla Snacks Edi
Kims Havsalt
160 g
Tilbuddet udløber i dag
93,75 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi516 kcalFedt31 gSukker0,5 gProtein5,9 g
| Energi | 2.161 kJ / 516 kcal |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,5 g |
| Kulhydrat | 53 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 54,2%
- Kulhydrat
- 41,2%
- Protein
- 4,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 68% kartofler, solsikkeolie, 2% havsalt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KIMS HAVSALT CHIPS 160 G · Brugsen160 g10,00 kr62,50 kr/kg
- Kims Havsalt · MENY160 g15,00 kr93,75 kr/kg
- Chips m. havsalt · Netto160 g16,00 kr100,00 kr/kg
- Chips m. havsalt · Føtex160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- Chips m. havsalt · Bilka160 g29,69 kr185,56 kr/kg
- Kims Havsalt · Min Købmand160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Kims Havsalt · Spar160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Bølgechips m. havsalt, KiMs · Wolt Market160 g32,95 kr205,94 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. havsalt · Nemlig175 g15,00 kr85,71 kr/kg
- Chips m. havsalt · Bilka150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Chips m. havsalt · Nemlig150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- Chips m. havsalt, Kettle Cooked · Wolt Market150 g19,95 kr133,00 kr/kg
- IRMA HAVSALTCHIPS 150 G · 365discount150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- HAVSALT CHIPS · REMA 1000160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- Chips m. havsalt · Bilka255 g20,00 kr78,43 kr/kg
- Saltede Chips · Min Købmand250 g20,00 kr80,00 kr/kg
- Chips m. havsalt · Nemlig160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- CHIPS MED HAVSALT · REMA 1000125 g20,08 kr160,64 kr/kg
- Saltet Chips Fp · Spar250 g21,95 kr87,80 kr/kg
- Chips m. havsalt · Føtex150 g22,00 kr146,67 kr/kg
- Chips m. havsalt · Nemlig150 g25,00 kr166,67 kr/kg
- Chips m. havsalt · Nemlig1200 g129,95 kr108,29 kr/kg
- Chips m. havsalt · Nemlig840 g159,95 kr190,42 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kims Havsalt hos MENY koster typisk 31.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 53%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 25. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 159 dage. Gennemsnitsprisen for Kims Havsalt hos MENY er 24.73 kr og varierer fra 12.95 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 159 dage har Goma registreret prisdata for Kims Havsalt hos MENY i 158 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 158 prisregistreringer har Kims Havsalt været markeret som tilbud 56 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 35% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 159 dage kan vi se følgende mønstre: Kims Havsalt har været på tilbud hos MENY i april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 15 dage mellem hver tilbudsperiode. Kims Havsalt er ofte på tilbud (35% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.