
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi401 kcalFedt3,2 gSukker1,5 gProtein8,8 g
| Energi | 1.687 kJ / 401 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 76,4 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,8%
- Kulhydrat
- 82,7%
- Protein
- 9,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser : Fuldkorns majsmel, majsgrits, kostfiber (oligofruktose), salt
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Cornflakes · Bilka375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- CORN FLAKES · REMA 1000375 g27,25 kr72,67 kr/kg
- Isis Corn Flakes 375 G · MENY375 g34,95 kr93,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- GoFree cornflakes glutenfri · Føtex375 g32,00 kr85,33 kr/kg
- GoFree cornflakes glutenfri · Bilka375 g39,95 kr106,53 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Isis Corn Flakes 375 G hos MENY koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 444 dage. Gennemsnitsprisen for Isis Corn Flakes 375 G hos MENY er 34.80 kr og varierer fra 31.95 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 444 dage har Goma registreret prisdata for Isis Corn Flakes 375 G hos MENY i 80 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 18% af tiden. Ud af de 80 prisregistreringer har Isis Corn Flakes 375 G aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Isis Corn Flakes 375 G kan købes hos MENY til 35 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 4 alternativer tilgængelige på tværs af 3 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.