
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi117 kcalFedt6,7 gSukker5,4 gProtein3,5 g
| Energi | 486 kJ / 117 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,9 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 5,4 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 1,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,8%
- Kulhydrat
- 35%
- Protein
- 12,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Stivelse (majs og kartoffel/potet), HVEDEMEL/HVETEMEL, salt, sukker, aromaer, tomatpuré¹ 7,4%, løg/løk¹, SENNEPSMEL/SENNEPMEL, karry/karri (gurkemeje, koriander, spidskommen/spisskummen, peber/pepper, anis, kanel, fennikelfrø, ingefær, løvstikke/løpstikke, cayennepeber/kajennepepper, allehånde) 4%, krydderurter (estragon¹ 1,3%, persille¹, rosmarin), hvidløg/hvitløk¹, majsolie/olje, citronsaft/sitronjuice¹, peber/pepper. Kan indeholde spor af æg/egg, soja/soya, mælk/melk og selleri. ¹Bæredygtigt/Bærekraftig dyrkede ingredienser. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Glutenholdigt korn, UW, Sennep Kan indeholde: Æg, Mælk, Soja, Selleri
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Sennep, Æg, Mælk, Soya, Selleri
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Knorr Cabaret Sauce 3x27g · Min Købmand81 g10,00 kr123,46 kr/kg
- Cabaretsauce · Bilka81 g26,95 kr332,72 kr/kg
- Cabaretsauce · Føtex81 g26,95 kr332,72 kr/kg
- Knorr Cabaret Sauce 3x27g · MENY81 g27,50 kr339,51 kr/kg
- Knorr Cabaret Sauce 3x27g · Spar81 g27,95 kr345,06 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Cabaret Sauce 3x27g hos MENY koster 27.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 447 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Cabaret Sauce 3x27g hos MENY er 23.11 kr og varierer fra 8.00 kr til 27.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 447 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Cabaret Sauce 3x27g hos MENY i 339 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 76% af tiden. Ud af de 339 prisregistreringer har Knorr Cabaret Sauce 3x27g været markeret som tilbud 70 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 447 dage kan vi se følgende mønstre: Knorr Cabaret Sauce 3x27g har været på tilbud hos MENY i januar, marts, april, maj, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 35 dage mellem hver tilbudsperiode. Knorr Cabaret Sauce 3x27g er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.