
Min Købmand
Atria Danmark
3-stj Salami Den Originale
125 g
195,20 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi459 kcalFedt45 gSukker0,5 gProtein13 g
| Energi | 1.895 kJ / 459 kcal |
|---|---|
| Fedt | 45 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 18 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 5,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 88,2%
- Kulhydrat
- 0,4%
- Protein
- 11,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød 90%, spæk, salt, dextrose, sukker, rødbedeekstrakt, antioxidant (rosmarinekstrakt, E 300), hvidløg, peber, farvestof (E 120), starterkultur, konserveringsstof (E 202, E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 3stj. Salami Den Originale · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- Salami i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Salami i skiver · Bilka125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- SALAMI, SKIVER 3-STJERNET 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- SALAMI, SKIVER 3-STJERNET 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3stj. Salami Den Originale · Spar125 g21,95 kr175,60 kr/kg
- 3-stj Salami Den Originale · Min Købmand125 g24,40 kr195,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Salami i skiver · Bilka60 g6,00 kr100,00 kr/kg
- 3-stj Salami M/mindre Fedt · MENY110 g9,95 kr90,45 kr/kg
- Ventricina i skiver · Netto50 g10,00 kr200,00 kr/kg
- Salami paesano i skiver · Netto50 g10,00 kr200,00 kr/kg
- Salami i skiver · Netto80 g10,00 kr125,00 kr/kg
- Salami i skiver · Netto50 g10,00 kr200,00 kr/kg
- Salami i skiver · Netto200 g10,00 kr50,00 kr/kg
- Dulano Salami af kalkun/kylling · Lidl80 g12,00 kr150,00 kr/kg
- Dulano Salami i skiver · Lidl150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Salami 40% mindre fedt · Nemlig110 g12,00 kr109,09 kr/kg
- Salami · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Fp Salami · MENY200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Salami · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Salami i skiver fedtreduceret · Føtex110 g15,00 kr136,36 kr/kg
- Spicy Ventricina salami i skiver · Bilka50 g15,25 kr305,00 kr/kg
- Lufttørret spansk pølse · Bilka90 g15,25 kr169,44 kr/kg
- Lufttørret spansk pølse · Føtex90 g16,25 kr180,56 kr/kg
- Salami øko · Netto70 g16,25 kr232,14 kr/kg
- Salami i skiver øko · Netto70 g16,25 kr232,14 kr/kg
- Fp Salami · Min Købmand200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Fp Salami · Spar200 g16,95 kr84,75 kr/kg
- Rød salami i skiver · Bilka200 g17,00 kr85,00 kr/kg
- Rød salami · Netto200 g17,00 kr85,00 kr/kg
- Rød salami i skiver · Føtex200 g17,95 kr89,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
3-stj Salami Den Originale hos Min Købmand koster 24.40 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for 3-stj Salami Den Originale hos Min Købmand er 23.42 kr og varierer fra 22.95 kr til 24.40 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for 3-stj Salami Den Originale hos Min Købmand i 151 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 151 prisregistreringer har 3-stj Salami Den Originale aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
3-stj Salami Den Originale kan købes hos Min Købmand til 24 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 72 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.