
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi188 kcalFedt8,4 gSukker0,2 gProtein12 g
| Energi | 786 kJ / 188 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 15,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
| Kostfibre | 0,8 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 40,5%
- Kulhydrat
- 33,8%
- Protein
- 25,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Fiskepinde paneret, dybfrossen. 65% ALASKASEJ (FISK) (Theragra chalcogramma), fileter skåret fra filetblokke 35% panering: HVEDEMEL, vand, rapsolie, salt, krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fiskepinde · Føtex450 g25,00 kr55,56 kr/kg
- Fiskepinde · Nemlig15 stk27,50 kr1,83 kr/stk
- FISKEPINDE · REMA 1000450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Fiskepinde · Bilka450 g27,50 kr61,11 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP FISKEPINDE MSC 450 G · Kvickly450 g22,00 kr48,89 kr/kg
- COOP FISKEPINDE MSC 450 G · SuperBrugsen450 g22,00 kr48,89 kr/kg
- Gestus Fiskepinde Msc · MENY450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Panerede fiskepinde · Netto450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Gestus Fiskepinde Msc · Spar450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- ❄️Fiskepinde MSC, Findus · Wolt Market300 g28,50 kr95,00 kr/kg
- Gestus Fiskepinde Msc · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fiskepinde hos Nemlig koster 27.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Fiskepinde hos Nemlig er 27.44 kr og varierer fra 26.95 kr til 27.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Fiskepinde hos Nemlig i 337 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 72% af tiden. Ud af de 337 prisregistreringer har Fiskepinde aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Fiskepinde kan købes hos Nemlig til 28 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 10 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.