
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi25 kcalFedt0 gSukker3,4 gProtein0,3 g
| Energi | 108 kJ / 25 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 5,9 g |
| - heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 95%
- Protein
- 5%
IngredienserVis mereVis mindre
Bornholmsk vand. *BYGMALT,
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Don't Worry Pale Ale øko. · Nemlig0.5 l26,25 kr52,50 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ØKO SVANEKE D WO PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ØKO SVANEKE D WO PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Don't Worry Pale Ale alkoholfri øko · Føtex0.5 l22,95 kr45,90 kr/liter
- Don't Worry Pale Ale alkoholfri øko · Bilka0.5 l24,95 kr49,90 kr/liter
- Dont Worry Øl · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Don't Worry Pale Ale øko. hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Don't Worry Pale Ale øko. hos Nemlig er 23.93 kr og varierer fra 22.90 kr til 26.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Don't Worry Pale Ale øko. hos Nemlig i 462 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Don't Worry Pale Ale øko. aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Don't Worry Pale Ale øko. kan købes hos Nemlig til 26 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 5 alternativer tilgængelige på tværs af 5 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.