Netto
Velsmag
Wienerschnitzler
0.2 kg
249,75 kr/kg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Wienerschnitzler · Netto0.2 kg49,95 kr249,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- (dp) netto wienerschnitzler 2x100 g · Netto0.2 kg49,95 kr249,75 kr/kg
- Wienerschnitzel (kalv) · Nemlig2 stk63,95 kr31,98 kr/stk
- Kalvewienerschnitzler · Bilka600 g129,00 kr215,00 kr/kg
- Kalvewienerschnitzler · Bilka700 g159,00 kr227,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Wienerschnitzler hos Netto koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Wienerschnitzler hos Netto er 49.04 kr og varierer fra 45.00 kr til 55.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Wienerschnitzler hos Netto i 506 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Wienerschnitzler været markeret som tilbud 15 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Wienerschnitzler har været på tilbud hos Netto i januar og februar. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Wienerschnitzler er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 217 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.