
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi44 kcalFedt0 gSukker10 gProtein0 g
| Energi | 187 kJ / 44 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, 30% æblejuice*, 6% citronjuice*, sukker, 4% appelsinjuice*, 4% ananasjuice*, 2% abrikospuré, 2% mangopuré, 1% bananpuré, 0,5% guavapuré, 0,5% passionsfrugt juice*.*=Fra koncentrat
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fp Multifrugt Drik 5x250ml · Spar1250 ml18,95 kr15,16 kr/liter
- Fp Multifrugt Drik 5x250ml · Min Købmand1250 ml19,50 kr15,60 kr/liter
- Fp Multifrugt Drik 5x250ml · MENY1250 ml19,95 kr15,96 kr/liter
- Multifrugtnektar 5 x 250 ml, First Price · Wolt Market1.25 l19,95 kr15,96 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Multifrugtjuice · Netto0.25 l2,95 kr11,80 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Føtex0.25 l3,25 kr13,00 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Bilka0.25 l3,35 kr13,40 kr/liter
- MULTIJUICE, BRIK · REMA 100025 cl3,95 kr15,80 kr/liter
- Frugtdrik m. mango og passionsfrugt · Bilka0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Bilka0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Frugtdrik m. mango og passionsfrugt · Føtex0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Føtex0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Føtex1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Multifrugtnektar fra koncentrat · Bilka1.5 l13,75 kr9,17 kr/liter
- MULTIFRUGT · REMA 10001.5 l13,88 kr9,25 kr/liter
- Fp Multifrugt Nektar · MENY1.5 l13,88 kr9,25 kr/liter
- Multifrugt nektar · Nemlig1.5 l13,88 kr9,25 kr/liter
- Multifrugtnektar fra koncentrat · Føtex1.5 l13,95 kr9,30 kr/liter
- Multifrugtnektar, First Price · Wolt Market1.5 l13,95 kr9,30 kr/liter
- Fp Multifrugt Nektar · Min Købmand1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Multifrugtnektar fra koncentrat · Netto1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Fp Multifrugt Nektar · Spar1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Frugtdrik m. multifrugt · Netto1.25 l14,75 kr11,80 kr/liter
- Multifrugtnektar fra koncentrat · Bilka1 l15,00 kr15,00 kr/liter
- Multifrugtnektar fra koncentrat · Føtex1 l15,00 kr15,00 kr/liter
- Capri-Sun m. mango og fersken · Nemlig0.33 l15,25 kr46,21 kr/liter
- Passionsfrugtdrik · Bilka1 l15,95 kr15,95 kr/liter
- Juice m. tropiske frugter · Føtex850 ml16,00 kr18,82 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Multifrugt Drik 5x250ml hos Spar koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Multifrugt Drik 5x250ml hos Spar er 16.86 kr og varierer fra 16.00 kr til 20.20 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Fp Multifrugt Drik 5x250ml hos Spar i 451 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fp Multifrugt Drik 5x250ml aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Fp Multifrugt Drik 5x250ml kan købes hos Spar til 19 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 111 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.