
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi280 kcalFedt24 gSukker0,5 gProtein12 g
| Energi | 1.160 kJ / 280 kcal |
|---|---|
| Fedt | 24 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,1 g |
| Kulhydrat | 4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,1%
- Kulhydrat
- 5,7%
- Protein
- 17,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød (80%), vand, kartoffelstivelse, salt, SOJAPROTEIN, druesukker, stabilisator (E 451), krydderi, krydderiekstrakt, løg, antioxidant (E 300, E 301, E331), konserveringsmiddel (E 250), lammetarm.
Allergener
Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Wienerpølser 80% kød · Føtex440 g30,00 kr68,18 kr/kg
- GØL WIENERPØLSER TULIP 440 G · Kvickly440 g39,00 kr88,64 kr/kg
- GØL WIENERPØLSER TULIP 440 G · SuperBrugsen440 g39,00 kr88,64 kr/kg
- Wienerpølser 80% kød · Bilka440 g47,95 kr108,98 kr/kg
- Gøl Wienerpølser · Spar440 g49,95 kr113,52 kr/kg
- Gøl Wienerpølser · MENY440 g49,95 kr113,52 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Wienerpølser 80% kød · Føtex330 g20,00 kr60,61 kr/kg
- WIENERPØLSER · REMA 1000500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- LANGELÆNDER WIENER-PØLSER · Brugsen330 g25,00 kr75,76 kr/kg
- COOP WIENERPØLSER 450 G · 365discount450 g29,00 kr64,44 kr/kg
- Wienerpølser 80% kød · Bilka330 g31,95 kr96,82 kr/kg
- Wienerpølser · Nemlig6 stk33,75 kr5,63 kr/stk
- Wienerpølser · Løvbjerg300 g34,99 kr116,63 kr/kg
- Wienerpølser øko 85% kød · Netto200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Wienerpølser øko. · Nemlig4 stk49,50 kr12,38 kr/stk
- Wienerpølser · Nemlig8 stk50,50 kr6,31 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gøl Wienerpølser hos Spar koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Gøl Wienerpølser hos Spar er 44.04 kr og varierer fra 25.00 kr til 50.16 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Gøl Wienerpølser hos Spar i 340 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 75% af tiden. Ud af de 340 prisregistreringer har Gøl Wienerpølser været markeret som tilbud 66 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Gøl Wienerpølser har været på tilbud hos Spar i marts, april, juni, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.