
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi275 kcalFedt1,9 gSukker11 gProtein9,6 g
| Energi | 1.150 kJ / 275 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Kostfibre | 3,8 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 6,5%
- Kulhydrat
- 78,9%
- Protein
- 14,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: HVEDEmel, vand, sigtet og skoldet RUGmel, sirup, surdej baseret på fuldkornsRUG og HVEDE, HVEDEgluten, skoldet HVEDEmel, rapsolie, BYGmalt, gær, salt, melbehandlingsmiddel (ascorbinsyre).
Allergener
Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pågenlimpan · Nemlig900 g20,00 kr22,22 kr/kg
- LIMPAN · REMA 1000900 g26,95 kr29,94 kr/kg
- Sandwichbrød i skiver, Pågen · Wolt Market900 g28,95 kr32,17 kr/kg
- Pågen Limpan 900 G · Spar900 g29,95 kr33,28 kr/kg
- Pågen Limpan · Min Købmand29,95 kr
- Pågen Limpan · MENY900 g30,95 kr34,39 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pågen Limpan 900 G hos Spar koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Pågen Limpan 900 G hos Spar er 25.34 kr og varierer fra 12.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Pågen Limpan 900 G hos Spar i 452 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pågen Limpan 900 G været markeret som tilbud 109 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Pågen Limpan 900 G har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, maj, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 19 dage. Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Pågen Limpan 900 G er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 141 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.