Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi320 kcalFedt0,5 gSukker43 gProtein0,7 g
| Energi | 1.355 kJ / 320 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 78 g |
| - heraf sukkerarter | 43 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 2,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,4%
- Kulhydrat
- 97,7%
- Protein
- 0,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Glucosesirup; sukker; majsstivelse; mørk sirup; ammoniumchlorid; rålakrids (3 %); HVEDEMEL; salt; aroma; karamelliseret sukker; syre: citronsyre; BYGMALT; palmeolie; overfladebehandlingsmidler: bivoks hvidt og gult, carnaubavoks.
Allergener
Gluten
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Haribo Skipper Mix · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Skipper Mix · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Skipper Mix · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Skipper Mix · Min Købmand120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Skipper Mix · Spar120 g24,95 kr207,92 kr/kg
- Skipper mix · Nemlig120 g25,25 kr210,42 kr/kg
- Skipper Mix 120 g, Haribo · Wolt Market120 g26,50 kr220,83 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Haribo Matador Mix · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Haribo Matador Mix Dark · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Haribo Domino · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Haribo Eldorado · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- MATADOR MIX · Brugsen120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Toms Stang Mix · MENY130 g12,00 kr92,31 kr/kg
- Toms Pingvin Blanding · MENY130 g12,00 kr92,31 kr/kg
- Toms Stang Mix · Spar130 g12,00 kr92,31 kr/kg
- Toms Pingvin Blanding · Spar130 g12,00 kr92,31 kr/kg
- Stang Mix · Føtex130 g15,00 kr115,38 kr/kg
- Pingvin Blanding · Føtex130 g15,00 kr115,38 kr/kg
- Lakrids Mix · Bilka185 g19,26 kr104,11 kr/kg
- Toms Pingvin Blanding · Min Købmand130 g19,95 kr153,46 kr/kg
- Matador Mix · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Matador Mix Dark · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Op På Lakridserne · Føtex160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- Lakrids Mix · Føtex185 g21,50 kr116,22 kr/kg
- Haribo Pearls · MENY120 g21,95 kr182,92 kr/kg
- Go'e Stænger Lakrids Mix · Nemlig100 g22,25 kr222,50 kr/kg
- Matador Mix X-mas · Føtex120 g22,95 kr191,25 kr/kg
- Toms Stang Mix · Min Købmand130 g22,95 kr176,54 kr/kg
- Stang Mix · Bilka130 g23,95 kr184,23 kr/kg
- Lakri Likes · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Matador Mix · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skipper Mix 120 g, Haribo hos Wolt Market koster 26.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 150 dage. Gennemsnitsprisen for Skipper Mix 120 g, Haribo hos Wolt Market er 25.35 kr og varierer fra 16.50 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 150 dage har Goma registreret prisdata for Skipper Mix 120 g, Haribo hos Wolt Market i 156 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 156 prisregistreringer har Skipper Mix 120 g, Haribo været markeret som tilbud 20 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 150 dage kan vi se følgende mønstre: Skipper Mix 120 g, Haribo har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 44 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 11 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.