
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi71 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 297 kJ / 71 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 1 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 42,9%
- Kulhydrat
- 38,1%
- Protein
- 19%
IngredienserVis mereVis mindre
Druer, koncentreret most, konserveringsmidler (kaliumsorbat, sulfitter ), stabilisator (kaliumpolyaspartat)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LE BON NEGOCIANT 12,5% · REMA 100075 cl69,00 kr92,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Rosado Tempranillo · Føtex37.5 cl18,00 kr48,00 kr/liter
- EL SENVINO 12% · REMA 100037.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Pret-A-Porter Rosé · Bilka25 cl25,00 kr100,00 kr/liter
- Rosado Tempranillo · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Pret-A-Porter Rosé · Føtex25 cl25,00 kr100,00 kr/liter
- INDOMITA ROSE · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- SIGNATURE ROSE ZA 75 CL 13,5% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSATO FUOCO PUGLIA IT 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSATO FUOCO PUGLIA IT 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Mateus Rose 11% · MENY25 cl36,75 kr147,00 kr/liter
- S.C. VISTANA 12,5% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Rosé · Netto75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Silverboom Pinotage Rose · Løvbjerg75 cl39,99 kr53,32 kr/liter
- Santa Rita 120 Rose 2024 · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Butcher's Cut Rosä · Løvbjerg75 cl44,99 kr59,99 kr/liter
- Rosévin · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Rosé · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Bardolino Chiaretto · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Todays Spec. Rosé 15 11,5 · Min Købmand75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Pinotage Rosé · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Tofterup Ros’ 21 13% Øko · Spar75 cl49,00 kr65,33 kr/liter
- Vida Vina Tendida Rose · MENY750 ml49,95 kr66,60 kr/liter
- SILENIA ROSE SPANIEN 75 CL 12,5% · 365discount75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- KÖNIGSMOSEL 11% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
LE BON NEGOCIANT 12,5% hos REMA 1000 koster 69.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for LE BON NEGOCIANT 12,5% hos REMA 1000 er 65.54 kr og varierer fra 50.00 kr til 72.33 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for LE BON NEGOCIANT 12,5% hos REMA 1000 i 440 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 72% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har LE BON NEGOCIANT 12,5% været markeret som tilbud 143 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 39% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: LE BON NEGOCIANT 12,5% har været på tilbud hos REMA 1000 i marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 18 dage. Der går typisk 47 dage mellem hver tilbudsperiode. LE BON NEGOCIANT 12,5% er ofte på tilbud (39% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 40 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.