
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Svovldioxid og sulfitter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KÖNIGSMOSEL 11% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Rosado Tempranillo · Føtex37.5 cl18,00 kr48,00 kr/liter
- EL SENVINO 12% · REMA 100037.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Pret-A-Porter Rosé · Bilka25 cl25,00 kr100,00 kr/liter
- Rosado Tempranillo · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Pret-A-Porter Rosé · Føtex25 cl25,00 kr100,00 kr/liter
- INDOMITA ROSE · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- SIGNATURE ROSE ZA 75 CL 13,5% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSATO FUOCO PUGLIA IT 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSATO FUOCO PUGLIA IT 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Mateus Rose 11% · MENY25 cl36,75 kr147,00 kr/liter
- S.C. VISTANA 12,5% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Rosé · Netto75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Silverboom Pinotage Rose · Løvbjerg75 cl39,99 kr53,32 kr/liter
- Santa Rita 120 Rose 2024 · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Butcher's Cut Rosä · Løvbjerg75 cl44,99 kr59,99 kr/liter
- Rosévin · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Rosé · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Bardolino Chiaretto · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Todays Spec. Rosé 15 11,5 · Min Købmand75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Pinotage Rosé · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Tofterup Ros’ 21 13% Øko · Spar75 cl49,00 kr65,33 kr/liter
- Vida Vina Tendida Rose · MENY750 ml49,95 kr66,60 kr/liter
- SILENIA ROSE SPANIEN 75 CL 12,5% · 365discount75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Reserva Rosé · Føtex75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KÖNIGSMOSEL 11% hos REMA 1000 koster 50.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 198 dage. Gennemsnitsprisen for KÖNIGSMOSEL 11% hos REMA 1000 er 48.25 kr og varierer fra 45.00 kr til 50.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 198 dage har Goma registreret prisdata for KÖNIGSMOSEL 11% hos REMA 1000 i 199 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 199 prisregistreringer har KÖNIGSMOSEL 11% været markeret som tilbud 74 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 37% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 198 dage kan vi se følgende mønstre: KÖNIGSMOSEL 11% har været på tilbud hos REMA 1000 i april, maj, juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 25 dage. Der går typisk 31 dage mellem hver tilbudsperiode. KÖNIGSMOSEL 11% er ofte på tilbud (37% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 26 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.