
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi478 kcalFedt25 gSukker51 gProtein8,1 g
| Energi | 1.999 kJ / 478 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,6 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 51 g |
| Kostfibre | 6,5 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 48,3%
- Kulhydrat
- 44,7%
- Protein
- 7%
IngredienserVis mereVis mindre
49 % sukker, 30 % formalede mandler , 14 % kakaomasse, 5 % vand, kakaosmør, emulgator (E 322 vegetabilsk), fugtighedsbevarende middel (E 1103). Kan indeholde spor af hvede , byg , æg , soja , mælk , hasselnødder , valnødder og pistacienødder .
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Marcipanbrød · Nemlig40 g14,95 kr373,75 kr/kg
- MARCIPANBRØD · REMA 100075 g15,00 kr200,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- MARCIPANBRØD ANTH.BERG 40 G TOMS · Brugsen40 g8,00 kr200,00 kr/kg
- Marcipanbrød · Føtex25 g8,00 kr320,00 kr/kg
- MARCIPANBRØD ANTH.BERG 40 G TOMS · 365discount40 g10,00 kr250,00 kr/kg
- MARCIPANBRØD CRUNCHY HAZELNUT · 365discount33 g10,00 kr303,03 kr/kg
- MARCIPANBAR BAILEYS · 365discount33 g10,00 kr303,03 kr/kg
- Hazelnut marcipanbrød · Føtex33 g10,00 kr303,03 kr/kg
- Bailey's marcipanbrød · Føtex33 g10,00 kr303,03 kr/kg
- Marcipanbrød · Føtex40 g10,00 kr250,00 kr/kg
- Nougat marcipanbrød · Føtex40 g10,00 kr250,00 kr/kg
- Pistachio marcipanbrød · Føtex33 g10,00 kr303,03 kr/kg
- Marcipanbrød · Netto40 g10,00 kr250,00 kr/kg
- Anthon Berg Marcipanbrød · Spar40 g11,00 kr275,00 kr/kg
- A.B. Nougat Brød · Spar40 g11,00 kr275,00 kr/kg
- A.B. Marcipan Bar Pistachi · Spar33 g11,00 kr333,33 kr/kg
- A.B. Marcipan Crunch Hazel · Spar33 g11,00 kr333,33 kr/kg
- A.B. Marcipanbrød Baileys · Spar33 g11,00 kr333,33 kr/kg
- A.B. Marcipan Bar Mocca · Spar33 g12,00 kr363,64 kr/kg
- Marcipanbrød, Anthon Berg · Wolt Market40 g12,00 kr300,00 kr/kg
- Marcipanbrød m. knasende hasselnød, Anthon Berg · Wolt Market33 g12,00 kr363,64 kr/kg
- Marcipanbrød m. Baileys 0,6%, Anthon Berg · Wolt Market33 g12,00 kr363,64 kr/kg
- MARCIPANBRØD · REMA 100030 g12,95 kr431,67 kr/kg
- MARCIPANBRØD · REMA 100040 g14,95 kr373,75 kr/kg
- Marcipanbrød · Bilka40 g14,95 kr373,75 kr/kg
- Marcipanbrød u. tilsat sukker · Bilka30 g14,95 kr498,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
MARCIPANBRØD hos REMA 1000 koster 15.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for MARCIPANBRØD hos REMA 1000 er 14.28 kr og varierer fra 12.00 kr til 15.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for MARCIPANBRØD hos REMA 1000 i 577 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har MARCIPANBRØD aldrig været markeret som tilbud hos REMA 1000.
MARCIPANBRØD kan købes hos REMA 1000 til 15 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 68 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.