
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi529 kcalFedt31 gSukker45 gProtein5,7 g
| Energi | 2.205 kJ / 529 kcal |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 45 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 54,7%
- Kulhydrat
- 40,8%
- Protein
- 4,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, kakaomasse*, kakaosmør*, SØDMÆLKS -/ HELMELKPULVER , glukosesirup, MANDLER , HASSELNØDDER /- NØTTER , sukret/sødet kondenseret MÆLK / MELK ( MÆLK / MELK , sukker), vegetabilsk fedt/fett (palme, shea-kerne/-kjerne), kokos, stabilisator (sorbitol), naturlig orangearoma (Cointreau*), MÆLKEFEDT / MELKEFETT , blommer/plommer, MÆLKE -/ MELKESUKKER , emulgator (lecithin), fedtreduceret/fettredusert kakaopulver*, vaniljeekstrakt, hvidvin/hvitvin (madeira, sherry), FLØDE -/ KREMPULVER , salt, kaffekeskstrakt, sirup, alkohol, aromaer, fugtighedsbevarende middel (invertase), konserveringsmidler (kaliumsorbat, sorbinsyre), orangeolie/orangeolje, fortykningsmiddel (pektin), syre (citronsyre/-syra).Kan indeholde spor af/inneholde spor av pistacienødder / pistasjnøtter og valnødder /- nøtter .Mindst 33% kakaotørstof og mindst 23% mælkebestanddele/melkebestanddele i mælkechokoladen/melkesjokoladen.Mindst 46% kakaotørstof i den mørke chokolade/sjokolade.KAN INDEHOLDE STYKKER AF BLOMMESTEN. KAN INDEHOLDE DELER AV PLOMMESTEIN.*Rainforest Alliance-certificeret/sertifisert.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CHOKOLADER · REMA 1000305 g69,00 kr226,23 kr/kg
- Ab Gold Box 305G · Spar305 g137,98 kr452,39 kr/kg
- Ab Gold Box 305G · MENY305 ml139,95 kr458,85 kr/liter
- Ab Gold Box 305G · Min Købmand305 g140,00 kr459,02 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Halloweenchokolade i net · Lidl70 g12,00 kr171,43 kr/kg
- Halloween Skeletter og øjne af mælkechokolade · Lidl100 g15,00 kr150,00 kr/kg
- Chokolademønter · Bilka100 g24,98 kr249,80 kr/kg
- Chokolademønter · Føtex100 g24,98 kr249,80 kr/kg
- Muslingeskaller 6 stk. · Bilka58 g27,95 kr481,90 kr/kg
- Muslingeskaller 6 stk. · Føtex58 g27,95 kr481,90 kr/kg
- Chocolate Treats Nougat · Bilka112 g32,00 kr285,71 kr/kg
- Chocolate Treats Caramel · Bilka112 g32,00 kr285,71 kr/kg
- Halloween Mælkechokoladekugler · Lidl200 g35,00 kr175,00 kr/kg
- Kringler · Bilka75 g37,02 kr493,60 kr/kg
- Brazil · Bilka105 g40,00 kr380,95 kr/kg
- Ritter Sport Choco Cubes · Bilka141 g45,95 kr325,89 kr/kg
- Selected Favourites fyldte chokolader · Bilka150 g50,00 kr333,33 kr/kg
- Selected Favourites fyldte chokolader · Føtex150 g50,00 kr333,33 kr/kg
- Celebrations chokolade · Nemlig173 g52,50 kr303,47 kr/kg
- Chocolate Selection fyldte chokolader · Netto230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Chocolate Selection fyldte chokolader · Bilka230 g60,00 kr260,87 kr/kg
- Mini Pralinés · Bilka100 g65,00 kr650,00 kr/kg
- Significant Selection fyldte chokolader · Føtex178 g65,00 kr365,17 kr/kg
- Geisha · Bilka228 g70,13 kr307,59 kr/kg
- KarlFazer · Bilka228 g70,13 kr307,59 kr/kg
- Dessertchokolader · Bilka168 g75,00 kr446,43 kr/kg
- Significant Marzipan fyldte chokolader · Bilka173 g75,06 kr433,87 kr/kg
- Significant Nougat fyldte chokolader · Bilka167 g75,06 kr449,46 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
CHOKOLADER hos REMA 1000 koster 69.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 539 dage. Gennemsnitsprisen for CHOKOLADER hos REMA 1000 er 61.71 kr og varierer fra 59.00 kr til 69.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 539 dage har Goma registreret prisdata for CHOKOLADER hos REMA 1000 i 48 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 9% af tiden. Ud af de 48 prisregistreringer har CHOKOLADER været markeret som tilbud 5 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 539 dage kan vi se følgende mønstre: CHOKOLADER har været på tilbud hos REMA 1000 i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 114 dage (lørdag).