
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2.205 kJFedt31 gSukker45 gProtein5,7 g
| Energi | 2.205 kJ |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 45 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 54,7%
- Kulhydrat
- 40,8%
- Protein
- 4,5%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Sukker, kakaomasse*, kakaosmør*, SØDMÆLKS-/HELMELKPULVER, glukosesirup, MANDLER, HASSELNØDDER/-NØTTER, sukret/søtet kondenseret MÆLK/MELK (MÆLK/MELK, sukker), vegetabilsk fedt/fett (palme, shea-kerne/-kjerne), kokos, stabilisator (sorbitol), naturlig orangearoma (Cointreau®), MÆLKEFEDT/MELKEFETT, blommer/plommer, MÆLKE-/MELKESUKKER, emulgator (lecithin), fedtreduceret/fettredusert kakaopulver*, vaniljeekstrakt, hedvin/hetvin (madeira, sherry), FLØDE-/KREMPULVER, salt, kaffeekstrakt, sirup, alkohol, aromaer, fugtighedsbevarende middel (invertase), konserveringsmidler (kaliumsorbat, sorbinsyre), orangeolie/orangeolje, fortykningsmiddel (pektin), syre (citronsyre/-syra). Kan indeholde spor af/inneholde spor av pistacienødder/pistasjnøtter og valnødder/-nøtter. Mindst 33% kakaotørstof og mindst 23% mælkebestanddele/melkebestanddele i mælkechokoladen/melkesjokoladen. Mindst 46% kakaotørstof i den mørke chokolade/sjokolade. KAN INDEHOLDE STYKKER AF BLOMMESTEN. KAN INNEHOLDE DELER AV PLOMMESTEIN. *Rainforest Alliance-certificeret/sertifisert.
Allergener
Mælk, Nødder, Hasselnød, Mandler, Pistacienød, Valnød
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CHOKOLADER · REMA 1000305 g69,00 kr226,23 kr/kg
- Ab Gold Box 305G · Spar305 g137,98 kr452,39 kr/kg
- Ab Gold Box 305G · MENY305 ml139,95 kr458,85 kr/liter
- Ab Gold Box 305G · Min Købmand305 g140,00 kr459,02 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Halloweenchokolade i net · Lidl70 g12,00 kr171,43 kr/kg
- Halloween Skeletter og øjne af mælkechokolade · Lidl100 g15,00 kr150,00 kr/kg
- Chokolademønter · Bilka100 g24,98 kr249,80 kr/kg
- Chokolademønter · Føtex100 g24,98 kr249,80 kr/kg
- Muslingeskaller 6 stk. · Bilka58 g27,95 kr481,90 kr/kg
- Muslingeskaller 6 stk. · Føtex58 g27,95 kr481,90 kr/kg
- Chocolate Treats Nougat · Bilka112 g32,00 kr285,71 kr/kg
- Chocolate Treats Caramel · Bilka112 g32,00 kr285,71 kr/kg
- Halloween Mælkechokoladekugler · Lidl200 g35,00 kr175,00 kr/kg
- Kringler · Bilka75 g37,02 kr493,60 kr/kg
- Brazil · Bilka105 g40,00 kr380,95 kr/kg
- Ritter Sport Choco Cubes · Bilka141 g45,95 kr325,89 kr/kg
- Selected Favourites fyldte chokolader · Bilka150 g50,00 kr333,33 kr/kg
- Selected Favourites fyldte chokolader · Føtex150 g50,00 kr333,33 kr/kg
- Celebrations chokolade · Nemlig173 g52,50 kr303,47 kr/kg
- Chocolate Selection fyldte chokolader · Netto230 g58,95 kr256,30 kr/kg
- Chocolate Selection fyldte chokolader · Bilka230 g60,00 kr260,87 kr/kg
- Mini Pralinés · Bilka100 g65,00 kr650,00 kr/kg
- Significant Selection fyldte chokolader · Føtex178 g65,00 kr365,17 kr/kg
- Geisha · Bilka228 g70,13 kr307,59 kr/kg
- KarlFazer · Bilka228 g70,13 kr307,59 kr/kg
- Dessertchokolader · Bilka168 g75,00 kr446,43 kr/kg
- Significant Marzipan fyldte chokolader · Bilka173 g75,06 kr433,87 kr/kg
- Significant Nougat fyldte chokolader · Bilka167 g75,06 kr449,46 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ab Gold Box 305G hos Min Købmand koster 140.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 89 dage. Gennemsnitsprisen for Ab Gold Box 305G hos Min Købmand er 140.00 kr og varierer fra 140.00 kr til 140.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 89 dage har Goma registreret prisdata for Ab Gold Box 305G hos Min Købmand i 89 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 89 prisregistreringer har Ab Gold Box 305G aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Ab Gold Box 305G kan købes hos Min Købmand til 140 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 44 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.