Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt20 gSukker35 gProtein6,5 g
| Energi | 1.709 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 20 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 7,9 g |
| Kulhydrat | 49 g |
| - heraf sukkerarter | 35 g |
| Kostfibre | 3,2 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 44,8%
- Kulhydrat
- 48,8%
- Protein
- 6,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, HVEDEMEL, vand, abrikoskerner, vegetabilske olier (palme, raps, kokos, solsikke), SMØR, gluko- sesirup, helt hærdet palmefedt, gær, ÆG, kakao, fedtfattig kakao, MANDLER, hindbær, modificeret stivelse, HASSELNØDDER, palmefedt, ÆGGEHVIDE, glu- kose-fruktosesirup, sukkersirup, stivelse, sirup af invertsukker, VALLEPULVER (af MÆLK), salt, kakao- masse, emulgatorer (E471, E472e, E481, E475, E322 indeholder SOJA, E339, E433, E492, E476), Jamaica- rom, æblepuré, HVEDEGLUTEN, ÆGGEBLOMMER, aro- maer, KRYDDERIER, surdej (vand, HVEDEMEL), MÆLKE- PULVER, stabilisatorer (E412, E440, E401, E404, E 339, E451,E516), hævemidler (E450, E500), fortyk- ningsmiddel (E415), dextrose, salt tilsat jod, ethylalkohol, SMØROLIE, surhedsregulerende midler ( E330, E331, E333, E263, E525), konserveringsmiddel (E202), SKUMMETMÆLKSPULVER, melasse, farver (E170, E160a), BYGMALTMEL, overfladebehandlingsmiddel (E 953), karamelliseret sukkersirup, rødbedepulver, melbehandlingsmiddel (E300), kokosfedt, MÆLKEPROTEINER, kakaosmør, geleringsmidler (E406, E404), enzymer (indeholder HVEDE), koncentreret hindbærsaft, MALTODEXTRIN, ærteprotein, antioxidant (E306), LAKTOSE, FLØDEPULVER, HVEDEMALTMEL, MÆLKEFEDT, vitamin A, vaniljeekstrakt, helt hærdet kokosfedt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Træstamme 2 stk · Bilka2 stk29,00 kr14,50 kr/stk
- Træstamme 2 stk · Føtex2 stk30,00 kr15,00 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Fp Træstammer · MENY140 g9,50 kr67,86 kr/kg
- K.V. Træstammer To Go! · Løvbjerg80 g9,99 kr124,88 kr/kg
- COOP TRÆSTAMMER 200 G X 12 · 365discount200 g12,00 kr60,00 kr/kg
- Træstamme* · Netto1 stk12,00 kr12,00 kr/stk
- TRÆSTAMMER · REMA 1000200 g13,57 kr67,85 kr/kg
- HALLOWEEN TRÆSTAMMER · REMA 1000200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Træstammer · Bilka200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- TRÆSTAMMER · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Træstammer · Netto200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- K.V. Træstammer To Go! · Spar100 g15,95 kr159,50 kr/kg
- Fp Træstammer · Spar140 g15,95 kr113,93 kr/kg
- Træstammer · Nemlig4 stk17,95 kr4,49 kr/stk
- Træstamme · Føtex116 g18,00 kr155,17 kr/kg
- Dan Cake Træstammer · MENY200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Træstammer · Nemlig4 stk24,25 kr6,06 kr/stk
- Træstamme · Nemlig140 g26,00 kr185,71 kr/kg
- Hvid træstamme 2 stk · Bilka2 stk30,00 kr15,00 kr/stk
- Frankenstein træstamme 2 stk · Bilka2 stk30,00 kr15,00 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Træstamme 2 stk hos Bilka koster 29.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 534 dage. Gennemsnitsprisen for Træstamme 2 stk hos Bilka er 27.41 kr og varierer fra 20.00 kr til 29.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 534 dage har Goma registreret prisdata for Træstamme 2 stk hos Bilka i 495 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Træstamme 2 stk været markeret som tilbud 46 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 534 dage kan vi se følgende mønstre: Træstamme 2 stk har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 83 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.