Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi26 kcalSukker6 gKulhydrat6,5 g
| Energi | 110 kJ / 26 kcal |
|---|---|
| Kulhydrat | 6,5 g |
| - heraf sukkerarter | 6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Kulhydrat
- 100%
IngredienserVis mereVis mindre
Koldbrygget te (vand, sort te (75%), kanel (10%), ingefær, sød fennikel, kardemommefrø (2,5%), nelliker (2,5%), lakridsrod, sort peber, naturlig kanelaroma), dealkoholiseret hvidvin (33%, indeholder SULFITTER), sukker, kulsyre, antioxidant (citronsyre)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chai alkoholfri · Bilka75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FRENCH GARDEN BLANC TEA FR 75 CL 0% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- FRENCH GARDEN BLANC TEA FR 75 CL 0% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Sparkling Tea Blanc - Alkoholfri · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Løgismose sparkling tea rosé alc. free · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- 🇫🇷 Effervescent alkoholfri 0%, Arensbak · Wolt Market750 ml192,50 kr256,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chai alkoholfri hos Bilka koster 99.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 29. november 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 306 dage. Gennemsnitsprisen for Chai alkoholfri hos Bilka er 83.84 kr og varierer fra 79.00 kr til 99.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 306 dage har Goma registreret prisdata for Chai alkoholfri hos Bilka i 306 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 306 prisregistreringer har Chai alkoholfri været markeret som tilbud 55 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 306 dage kan vi se følgende mønstre: Chai alkoholfri har været på tilbud hos Bilka i marts, april, maj, juni og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 76 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.