Netto
Løgismose
Løgismose sparkling tea rosé alc. free
75 cl
105,33 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi18 kcalFedt0 gSukker4,2 gProtein0,1 g
| Energi | 78 kJ / 18 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,2 g |
| - heraf sukkerarter | 4,2 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 97,7%
- Protein
- 2,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Koldbrygget te 63 % (vand, teblanding (oolong te (19 %), æble, grøn te, hibiscus (15%), citrongræs, sort te, rooibos, hyldebær, hybenskaller, naturlige aromaer (hindbær, appelsin, fersken), dealkoholiseret hvidvin 33% (druer, konserveringsmidler (SULFITTER)), sukker, carbondioxid, antioxidant (citronsyre).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Løgismose sparkling tea rosé alc. free · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- FRENCH GARDEN BLANC TEA FR 75 CL 0% · Kvickly75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- FRENCH GARDEN BLANC TEA FR 75 CL 0% · SuperBrugsen75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Sparkling Tea Blanc - Alkoholfri · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Chai alkoholfri · Bilka75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- 🇫🇷 Effervescent alkoholfri 0%, Arensbak · Wolt Market750 ml192,50 kr256,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Løgismose sparkling tea rosé alc. free hos Netto koster 79.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 8. august 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 54 dage. Gennemsnitsprisen for Løgismose sparkling tea rosé alc. free hos Netto er 78.12 kr og varierer fra 63.20 kr til 79.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 54 dage har Goma registreret prisdata for Løgismose sparkling tea rosé alc. free hos Netto i 54 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 54 prisregistreringer har Løgismose sparkling tea rosé alc. free været markeret som tilbud 3 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 6% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 54 dage kan vi se følgende mønstre: Løgismose sparkling tea rosé alc. free har været på tilbud hos Netto i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Det er 24 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.