Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi221 kcal
| Energi | 925 kJ / 221 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Whisky
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Blended Scotch Whisky · Bilka70 cl159,00 kr227,14 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Føtex70 cl159,00 kr227,14 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl89,87 kr128,39 kr/liter
- Wittons scotch (40%) · Nemlig0.7 l89,87 kr128,39 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Netto70 cl90,95 kr129,93 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Bilka70 cl96,00 kr137,14 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Føtex70 cl96,95 kr138,50 kr/liter
- GRANTS 70 CL · 365discount70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- JOHNNIE WALKER RED 70 CL 40% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Føtex70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse 40% · Min Købmand70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Ballantine''s Whisky · Spar70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse Whisky · Nemlig70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Nemlig0.7 l109,95 kr157,07 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- Blended skotsk Whisky 40%, Grants Triplewood · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl110,59 kr157,99 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Blended Scotch Whisky hos Bilka koster 159.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 31. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 184 dage. Gennemsnitsprisen for Blended Scotch Whisky hos Bilka er 125.14 kr og varierer fra 89.00 kr til 159.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 184 dage har Goma registreret prisdata for Blended Scotch Whisky hos Bilka i 184 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 184 prisregistreringer har Blended Scotch Whisky været markeret som tilbud 75 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 184 dage kan vi se følgende mønstre: Blended Scotch Whisky har været på tilbud hos Bilka i marts, april, maj, juni, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Blended Scotch Whisky er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.