Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi72 kcalSukker0,2 gKulhydrat0,8 g
| Energi | 299 kJ / 72 kcal |
|---|---|
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Kulhydrat
- 100%
IngredienserVis mereVis mindre
Druer, rektificeret koncentreret druemost, konserveringsmidler og antioxidanter: SULFITTER, stabiliseringsmidler: gummi arabicum.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Soave Classico Otto · Bilka75 cl169,00 kr225,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cantina Ronco hvid · Nemlig0.25 l23,25 kr93,00 kr/liter
- Airén · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Netto37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Føtex37.5 cl25,63 kr68,35 kr/liter
- FAINA 11% · REMA 10001 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Faina Vinho Blanco · Nemlig1 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Bilka100 cl32,95 kr32,95 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Netto37.5 cl32,95 kr87,87 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Føtex100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- AP BIANCO VDT · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- GUSTUS CAPE 12% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- FLAXBOURNE SAUV BLANC NZ 75 CL 12,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Piacere Trebbiano · MENY100 cl39,95 kr39,95 kr/liter
- Retsina Hvid Malamatina · MENY50 cl39,95 kr79,90 kr/liter
- ALTAMAR 13% · REMA 100075 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Bilka75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Hvidvin vegansk øko · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Santa Rita · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Airén øko · Bilka100 cl41,17 kr41,17 kr/liter
- Airén øko · Føtex100 cl41,95 kr41,95 kr/liter
- Verdejo Sauvignon Blanc øko · Bilka75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Soave Classico Otto hos Bilka koster 169.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. august 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 43 dage. Gennemsnitsprisen for Soave Classico Otto hos Bilka er 169.00 kr og varierer fra 169.00 kr til 169.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 43 dage har Goma registreret prisdata for Soave Classico Otto hos Bilka i 26 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 60% af tiden.
Soave Classico Otto kan købes hos Bilka til 169 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 309 alternativer tilgængelige på tværs af 14 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.