Produktinformation
Næringsindholdpr. 50 gVis mereVis mindreEnergi270 kcalFedt23 gSukker1,7 gProtein14 g
| Energi | 1.137 kJ / 270 kcal |
|---|---|
| Fedt | 23 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 1,7 g |
| - heraf sukkerarter | 1,7 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76,7%
- Kulhydrat
- 2,5%
- Protein
- 20,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret GEDEMÆLK, salt, MÆLKESYREKULTURER (inkl. MÆLK), OSTELØBE, konserveringsmiddel: kaliumsorbat.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gedeost i skiver 23% fedt · Bilka100 g21,95 kr219,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Gedeost modnet 28% fedt · Bilka150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Gedeost 26% fedt · Bilka130 g22,95 kr176,54 kr/kg
- Gedeost 26% fedt · Føtex130 g23,00 kr176,92 kr/kg
- Gedeost modnet 28% fedt · Føtex150 g23,95 kr159,67 kr/kg
- Gedeost modnet 28% fedt · Netto150 g23,95 kr159,67 kr/kg
- GEDERULLE · REMA 1000180 g24,95 kr138,61 kr/kg
- Gederulle · Nemlig180 g24,95 kr138,61 kr/kg
- COOP GEDERULLE 180 G · Kvickly180 g25,00 kr138,89 kr/kg
- COOP GEDERULLE 180 G · SuperBrugsen180 g25,00 kr138,89 kr/kg
- Soignon Gederulle · MENY180 g29,95 kr166,39 kr/kg
- Gedeost mild 31% fedt · Bilka200 g30,00 kr150,00 kr/kg
- Gedeost lagret 31% fedt · Bilka200 g30,00 kr150,00 kr/kg
- Gedeost 50+ øko · Bilka90 g33,95 kr377,22 kr/kg
- Gedeost 50+ øko · Føtex90 g33,95 kr377,22 kr/kg
- Geta mundo gedeost øko. · Nemlig100 g34,75 kr347,50 kr/kg
- Vita mundo gedeost øko. · Nemlig100 g35,75 kr357,50 kr/kg
- Gedeost i krydderolie 50+ øko · Bilka90 g37,95 kr421,67 kr/kg
- Gedeost m. havsalt 45+ øko · Føtex130 g37,95 kr291,92 kr/kg
- Gedeost i krydderolie 50+ øko · Føtex90 g37,95 kr421,67 kr/kg
- Gedeost mild 31% fedt · Føtex200 g39,95 kr199,75 kr/kg
- Gederulle øko. · Nemlig180 g39,95 kr221,94 kr/kg
- Rosa mundo gedeost øko. · Nemlig90 g39,95 kr443,89 kr/kg
- Gedeost · Nemlig200 g41,95 kr209,75 kr/kg
- Flora mundo gedeost øko. · Nemlig140 g41,95 kr299,64 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gedeost i skiver 23% fedt hos Bilka koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 21 dage. Gennemsnitsprisen for Gedeost i skiver 23% fedt hos Bilka er 21.39 kr og varierer fra 20.00 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 21 dage har Goma registreret prisdata for Gedeost i skiver 23% fedt hos Bilka i 21 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
Gedeost i skiver 23% fedt kan købes hos Bilka til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 27 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.