Føtex
Husted Vin
Buttery Blanc Chardonnay
75 cl
Tilbuddet udløber torsdag
132,00 kr/liter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Buttery Blanc Chardonnay · Føtex75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Buttery Blanc Chardonnay · Bilka75 cl179,00 kr238,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cantina Ronco hvid · Nemlig0.25 l23,25 kr93,00 kr/liter
- Airén · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Netto37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Føtex37.5 cl25,63 kr68,35 kr/liter
- FAINA 11% · REMA 10001 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Faina Vinho Blanco · Nemlig1 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Bilka100 cl32,95 kr32,95 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Netto37.5 cl32,95 kr87,87 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Føtex100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- AP BIANCO VDT · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- GUSTUS CAPE 12% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- FLAXBOURNE SAUV BLANC NZ 75 CL 12,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Piacere Trebbiano · MENY100 cl39,95 kr39,95 kr/liter
- Retsina Hvid Malamatina · MENY50 cl39,95 kr79,90 kr/liter
- ALTAMAR 13% · REMA 100075 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Bilka75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Hvidvin vegansk øko · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Santa Rita · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Airén øko · Bilka100 cl41,17 kr41,17 kr/liter
- Airén øko · Føtex100 cl41,95 kr41,95 kr/liter
- Verdejo Sauvignon Blanc øko · Bilka75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Buttery Blanc Chardonnay hos Føtex koster typisk 179.00 kr, men er lige nu på tilbud til 99.00 kr, hvilket giver en besparelse på 45%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Buttery Blanc Chardonnay hos Føtex er 134.10 kr og varierer fra 99.00 kr til 179.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Buttery Blanc Chardonnay hos Føtex i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Buttery Blanc Chardonnay været markeret som tilbud 53 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Buttery Blanc Chardonnay har været på tilbud hos Føtex i juni, juli, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 7 dage (torsdag). Der går typisk 81 dage mellem hver tilbudsperiode.