Føtex
Haribo
Vampyrer Sour
120 g
199,58 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi347 kcalFedt0,5 gSukker51 gProtein5,8 g
| Energi | 1.473 kJ / 347 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 80 g |
| - heraf sukkerarter | 51 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,3%
- Kulhydrat
- 92%
- Protein
- 6,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Glucosesirup sukker gelatine mørk sirup dextrose syrer: citronsyre, æblesyre surhedsregulerende midler: calciumcitrat, natriumhydrogenmalat lakridsekstrakt frugt- og plantekoncentrater: spirulina, saflor, æble, ræddike, sødkartoffel/søtpotet, solbær aroma ammoniumchlorid salt farve: vegetabilsk kul overfladebehandlingsmiddel: carnaubavoks.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Haribo Vampyrer Sour · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Vampyrer Sour · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Vampyrer Sour · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · Min Købmand120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · Spar120 g24,95 kr207,92 kr/kg
- Vampyrer sour · Nemlig120 g25,25 kr210,42 kr/kg
- Vampyrer sour 120 g, Haribo · Wolt Market120 g26,50 kr220,83 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Haribo Vampyrer Sour · Spar375 g30,00 kr80,00 kr/kg
- Vampyrer Sour · Bilka375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Vampyrer Sour · Føtex375 g42,00 kr112,00 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · MENY375 g49,95 kr133,20 kr/kg
- Vampyrer Sour 375g, Haribo · Wolt Market375 g53,95 kr143,87 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Vampyrer Sour hos Føtex koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Vampyrer Sour hos Føtex er 20.17 kr og varierer fra 10.00 kr til 23.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Vampyrer Sour hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Vampyrer Sour været markeret som tilbud 107 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Vampyrer Sour har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Vampyrer Sour er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.