
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi349 kcalFedt0,5 gSukker48 gProtein6,7 g
| Energi | 1.479 kJ / 349 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 79 g |
| - heraf sukkerarter | 48 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,3%
- Kulhydrat
- 91%
- Protein
- 7,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Syrlig vingummi med frugt- og lakridssmag. Glucosesirup; sukker; gelatine; mørk sirup, dextrose; syrer: citronsyre, æblesyre; surhedsregulerende midler: calciumcitrat, natriumhydrogenmalat; lakridsekstrakt, frugt‐ og plantekoncentrater: spirulina, saflor æble, ræddike, sødkartoffel, solbær; aroma; ammoniumchlorid; salt; farve: vegetabilsk kul; overfladebehandlingsmiddel: carnaubavoks.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Haribo Vampyrer Sour · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Vampyrer Sour · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Vampyrer Sour · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · Min Købmand120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · Spar120 g24,95 kr207,92 kr/kg
- Vampyrer sour · Nemlig120 g25,25 kr210,42 kr/kg
- Vampyrer sour 120 g, Haribo · Wolt Market120 g26,50 kr220,83 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Haribo Vampyrer Sour · Spar375 g30,00 kr80,00 kr/kg
- Vampyrer Sour · Bilka375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Vampyrer Sour · Føtex375 g42,00 kr112,00 kr/kg
- Haribo Vampyrer Sour · MENY375 g49,95 kr133,20 kr/kg
- Vampyrer Sour 375g, Haribo · Wolt Market375 g53,95 kr143,87 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Vampyrer sour hos Nemlig koster 25.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 1. oktober 2026, hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Vampyrer sour hos Nemlig er 23.68 kr og varierer fra 12.00 kr til 25.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Vampyrer sour hos Nemlig i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Vampyrer sour været markeret som tilbud 20 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Vampyrer sour har været på tilbud hos Nemlig i februar, maj og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 69 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 82 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.