Føtex
Aperol
Aperol Spritz
80 cl
161,25 kr/liter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Aperol Spritz · Føtex80 cl129,00 kr161,25 kr/liter
- Aperol Spritz · Bilka80 cl129,00 kr161,25 kr/liter
- Aperol Spritz 4X20 Cl 9% · MENY80 cl134,95 kr168,69 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Spritz ISH 0,5% (dåse) · Nemlig0.25 l21,25 kr85,00 kr/liter
- Aperotivo Aper@it (11%) · Nemlig0.7 l60,95 kr87,07 kr/liter
- Orange Spritz likør · Bilka50 cl69,00 kr138,00 kr/liter
- Crodino Spritz alkoholfri · Bilka70 cl89,95 kr128,50 kr/liter
- Crodino Spritz alkoholfri · Føtex70 cl89,95 kr128,50 kr/liter
- Garden Spritz · Føtex0.748 l94,00 kr125,67 kr/liter
- Aperitivo alkoholfri · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Aperitivo alkoholfri · Føtex70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Ramazzotti Arancia · MENY70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Spritz & Roll Aperitivo Origin · Nemlig0.75 l99,95 kr133,27 kr/liter
- Spritz & Roll Hugo · Nemlig0.75 l99,95 kr133,27 kr/liter
- Aperol · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Aperitif · Bilka75 cl119,00 kr158,67 kr/liter
- Aperitif · Føtex75 cl119,00 kr158,67 kr/liter
- APEROL ITALIEN 70 CL 11% · Kvickly70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- APEROL ITALIEN 70 CL 11% · SuperBrugsen70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Lillet Blanc Aperitif · MENY75 cl119,95 kr159,93 kr/liter
- Lillet Blanc (17%) · Nemlig0.75 l125,25 kr167,00 kr/liter
- Aperol · Nemlig1 l139,95 kr139,95 kr/liter
- Garden Spritz · Føtex75 cl159,00 kr212,00 kr/liter
- Rosa · Bilka70 cl164,95 kr235,64 kr/liter
- Aperol · Bilka70 cl164,95 kr235,64 kr/liter
- Rosa · Føtex70 cl164,95 kr235,64 kr/liter
- Aperol · Føtex70 cl164,95 kr235,64 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Aperol Spritz hos Føtex koster 129.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Aperol Spritz hos Føtex er 113.61 kr og varierer fra 93.71 kr til 129.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Aperol Spritz hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Aperol Spritz været markeret som tilbud 140 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 38% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Aperol Spritz har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 16 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Aperol Spritz er ofte på tilbud (38% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.