Føtex
Salling
Ananas i stykker
250 g
Tilbuddet udløber torsdag
60,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi54 kcalFedt0,5 gSukker12 gProtein0,5 g
| Energi | 229 kJ / 54 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 12 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8,3%
- Kulhydrat
- 88,1%
- Protein
- 3,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ananas.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ananas i stykker · Føtex250 g15,00 kr60,00 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka250 g15,00 kr60,00 kr/kg
- Ananas i stykker · Netto250 g16,00 kr64,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ananas i stykker · Netto140 g5,00 kr35,71 kr/kg
- ANANASSTYKKER · REMA 1000140 g6,53 kr46,64 kr/kg
- Ananas i stykker · Netto227 g6,75 kr29,74 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka140 g6,95 kr49,64 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex140 g8,75 kr62,50 kr/kg
- Ananasstykker i let sukkerlage · Nemlig567 g14,68 kr25,89 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka340 g15,86 kr46,65 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex340 g16,25 kr47,79 kr/kg
- Ananasstykker i egen juice · Nemlig681 g19,79 kr29,06 kr/kg
- Ananas I stykker (dåse), Gestus · Wolt Market340 g19,95 kr58,68 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka420 g20,95 kr49,88 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex420 g21,50 kr51,19 kr/kg
- Ananasstykker · Spar567 g22,24 kr39,22 kr/kg
- Fp Ananas I Stykker · Min Købmand567 g23,95 kr42,24 kr/kg
- Gestus Ananas Stk 3x227g · Spar681 g25,95 kr38,11 kr/kg
- Gestus Ananas Stk 3x227g · MENY681 g32,95 kr48,38 kr/kg
- Gestus Ananas Stk 3x227g · Min Købmand681 g32,95 kr48,38 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ananas i stykker hos Føtex koster typisk 20.25 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 26%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Ananas i stykker hos Føtex er 18.34 kr og varierer fra 12.00 kr til 20.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Ananas i stykker hos Føtex i 427 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ananas i stykker været markeret som tilbud 77 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Ananas i stykker har været på tilbud hos Føtex i marts, april, maj, juni, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Ananas i stykker er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.