
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi57 kcalFedt0,5 gSukker13 gProtein0,5 g
| Energi | 57 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 13 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,7%
- Kulhydrat
- 88,9%
- Protein
- 3,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Ananasstykker, ananasjuice.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Ananas Stk 3x227g · Spar681 g25,95 kr38,11 kr/kg
- Gestus Ananas Stk 3x227g · MENY681 g32,95 kr48,38 kr/kg
- Gestus Ananas Stk 3x227g · Min Købmand681 g32,95 kr48,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ananas i stykker · Netto140 g5,00 kr35,71 kr/kg
- ANANASSTYKKER · REMA 1000140 g6,53 kr46,64 kr/kg
- Ananas i stykker · Netto227 g6,75 kr29,74 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka140 g6,95 kr49,64 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex140 g8,75 kr62,50 kr/kg
- Ananasstykker i let sukkerlage · Nemlig567 g14,68 kr25,89 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka250 g15,00 kr60,00 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex250 g15,00 kr60,00 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka340 g15,86 kr46,65 kr/kg
- Ananas i stykker · Netto250 g16,00 kr64,00 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex340 g16,25 kr47,79 kr/kg
- Ananasstykker i egen juice · Nemlig681 g19,79 kr29,06 kr/kg
- Ananas I stykker (dåse), Gestus · Wolt Market340 g19,95 kr58,68 kr/kg
- Ananas i stykker · Bilka420 g20,95 kr49,88 kr/kg
- Ananas i stykker · Føtex420 g21,50 kr51,19 kr/kg
- Ananasstykker · Spar567 g22,24 kr39,22 kr/kg
- Fp Ananas I Stykker · Min Købmand567 g23,95 kr42,24 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Ananas Stk 3x227g hos Spar koster 25.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 89 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Ananas Stk 3x227g hos Spar er 25.95 kr og varierer fra 25.95 kr til 25.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 89 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Ananas Stk 3x227g hos Spar i 66 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 74% af tiden. Ud af de 66 prisregistreringer har Gestus Ananas Stk 3x227g aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Gestus Ananas Stk 3x227g kan købes hos Spar til 26 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 19 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.