Føtex
Harboe
Cola
2 l
4,48 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker10 gProtein0 g
| Energi | 178 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, kulsyre, farve (E 150d), syre (phosphorsyre), naturlig aroma, aroma (koffein), stabilisator (acaciagummi)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Cola · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Harboe Cola · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Coca-cola Classic · MENY260 g9,95 kr38,27 kr/kg
- Pepsi Original Taste · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Coca Cola · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Ds Coke · MENY330 ml10,00 kr30,30 kr/liter
- Coca-cola Classic · Min Købmand25 cl10,00 kr40,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cola hos Føtex koster 8.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. august 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 402 dage. Gennemsnitsprisen for Cola hos Føtex er 8.85 kr og varierer fra 8.50 kr til 9.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 402 dage har Goma registreret prisdata for Cola hos Føtex i 398 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cola aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Cola kan købes hos Føtex til 9 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 126 alternativer tilgængelige på tværs af 14 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.