Føtex
Monster
Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag
0.5 l
Tilbuddet udløber torsdag
24,00 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi30 kcalFedt0 gSukker7 gProtein0 g
| Energi | 130 kJ / 30 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 7,7 g |
| - heraf sukkerarter | 7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Kulsyreholdigt vand, saccharose, frugtsaft fra koncentrat (2%) (æble, hvid drue, papaya, mango), glucosesirup, taurin (0,4%), syrer (citronsyre, æblesyre), aromaer, surhedsregulerende middel (natriumcitrater), panax ginseng rodekstrakt (0,08%), grøntsagskoncentrater (gulerod, sød kartoffel), koffein (0,03%), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), sødestof (sucralose), stabilisator (glycerolestere af fyrreharpiks), vitaminer (niacin, riboflavin, B6, B12), maltodextrin, guarana-extract (0,002%), inositol
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Monster Energy Rio Punch · Spar50 cl17,95 kr35,90 kr/liter
- Monster Energy Rio Punch · Min Købmand50 cl18,95 kr37,90 kr/liter
- Monster Energy Rio Punch · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag hos Føtex koster typisk 18.00 kr, men er lige nu på tilbud til 12.00 kr, hvilket giver en besparelse på 33%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 345 dage. Gennemsnitsprisen for Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag hos Føtex er 14.54 kr og varierer fra 12.00 kr til 18.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 345 dage har Goma registreret prisdata for Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag hos Føtex i 336 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 336 prisregistreringer har Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag været markeret som tilbud 159 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 47% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 345 dage kan vi se følgende mønstre: Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Energidrik m. vaniljeis- og papayasmag er ofte på tilbud (47% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.