Føtex
François Martenot
Pinot Noir
300 cl
Tilbuddet udløber torsdag
46,33 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pinot Noir · Bilka300 cl129,00 kr43,00 kr/liter
- Pinot Noir · Føtex300 cl139,00 kr46,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- INDOMITA PINOT NOIR · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- DREAM PINOT NOIR MOLDOVA 13,5% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Pinot Noir · Bilka75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Noble House Spätburgunder · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Pinot Noir · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Pinot Noir · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- MRKGRFLR SPÄTBURGUNDER TROCKEN 75 CL 13% · Kvickly75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- MRKGRFLR SPÄTBURGUNDER TROCKEN 75 CL 13% · SuperBrugsen75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- DISSENAY PINOT NOIR FRANKRIG 13,5% · Brugsen75 cl49,00 kr65,33 kr/liter
- Van Loveren Vine-by-Pole Pinot · Nemlig0.75 l49,95 kr66,60 kr/liter
- Pinot Noir · Føtex75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Pinot Noir · Netto75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Pinot Noir · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Pinot Noir · Føtex75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET SPÄTBURGUNDER TROCKEN DE 14% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- EZIMIT PINOT NOIR MK 75 CL 13,0% · Kvickly75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- WEINBIET SPÄTBURGUNDER TROCKEN DE 14% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- EZIMIT PINOT NOIR MK 75 CL 13,0% · SuperBrugsen75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- P.Maufoux Pinot Noir Horizon · Nemlig0.75 l59,95 kr79,93 kr/liter
- Bourgogne Pinot Noir · Netto37.5 cl59,95 kr159,87 kr/liter
- Jean-Marie Garnier Pinot Noir · Netto75 cl61,95 kr82,60 kr/liter
- Laboure-roi Pinot Noir · MENY75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- SMOOTH SILKY 13% · REMA 100075 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Pinot Noir · Bilka75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pinot Noir hos Føtex koster typisk 147.53 kr, men er lige nu på tilbud til 139.00 kr, hvilket giver en besparelse på 6%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 345 dage. Gennemsnitsprisen for Pinot Noir hos Føtex er 133.06 kr og varierer fra 109.00 kr til 149.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 345 dage har Goma registreret prisdata for Pinot Noir hos Føtex i 343 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 343 prisregistreringer har Pinot Noir været markeret som tilbud 84 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 345 dage kan vi se følgende mønstre: Pinot Noir har været på tilbud hos Føtex i januar, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 49 dage mellem hver tilbudsperiode. Pinot Noir er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.