Føtex
Selaks
Sauvignon Blanc
0.75 cl
10.533,33 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER, SVOVLDIOXID
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sauvignon Blanc · Bilka0.75 cl65,00 kr8.666,67 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Føtex0.75 cl79,00 kr10.533,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cantina Ronco hvid · Nemlig0.25 l23,25 kr93,00 kr/liter
- Airén · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Netto37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Føtex37.5 cl25,63 kr68,35 kr/liter
- FAINA 11% · REMA 10001 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Faina Vinho Blanco · Nemlig1 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Bilka100 cl32,95 kr32,95 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Netto37.5 cl32,95 kr87,87 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Føtex100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- AP BIANCO VDT · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- GUSTUS CAPE 12% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- FLAXBOURNE SAUV BLANC NZ 75 CL 12,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Piacere Trebbiano · MENY100 cl39,95 kr39,95 kr/liter
- Retsina Hvid Malamatina · MENY50 cl39,95 kr79,90 kr/liter
- ALTAMAR 13% · REMA 100075 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Bilka75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Hvidvin vegansk øko · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Santa Rita · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Airén øko · Bilka100 cl41,17 kr41,17 kr/liter
- Airén øko · Føtex100 cl41,95 kr41,95 kr/liter
- Verdejo Sauvignon Blanc øko · Bilka75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sauvignon Blanc hos Føtex koster 79.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 18. november 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 318 dage. Gennemsnitsprisen for Sauvignon Blanc hos Føtex er 77.58 kr og varierer fra 50.00 kr til 80.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 318 dage har Goma registreret prisdata for Sauvignon Blanc hos Føtex i 314 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 314 prisregistreringer har Sauvignon Blanc været markeret som tilbud 21 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 318 dage kan vi se følgende mønstre: Sauvignon Blanc har været på tilbud hos Føtex i august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 23 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.