Føtex
Thisted Bryghus
Alkoholfri Classic 0,5%
0.5 l
43,90 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi22 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,5 g
| Energi | 94 kJ / 22 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 88,9%
- Protein
- 11,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, humle og gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CLASSIC 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- THISTED CLASSIC 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- THISTED CLASSIC 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Alkoholfri Classic 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri Classic 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Netto0.33 l4,00 kr12,12 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Netto0.33 l4,20 kr12,73 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l4,75 kr14,39 kr/liter
- NORDIC PILSNER · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- GRØN TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Royal Classic 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- ROYAL CLASSIC · REMA 100033 cl6,54 kr19,82 kr/liter
- Heineken 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,88 kr20,85 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Heineken Pilsner alkoholfri · Netto0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Alkoholfri Classic 0,5% hos Føtex koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. december 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 303 dage. Gennemsnitsprisen for Alkoholfri Classic 0,5% hos Føtex er 21.77 kr og varierer fra 20.75 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 303 dage har Goma registreret prisdata for Alkoholfri Classic 0,5% hos Føtex i 302 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 302 prisregistreringer har Alkoholfri Classic 0,5% aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Alkoholfri Classic 0,5% kan købes hos Føtex til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 99 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.