Føtex
François Martenot
Petit Chablis Les Ammonites
75 cl
Tilbuddet udløber torsdag
118,67 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Petit Chablis Les Ammonites · Føtex75 cl89,00 kr118,67 kr/liter
- Petit Chablis Les Ammonites · Bilka75 cl159,00 kr212,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cantina Ronco hvid · Nemlig0.25 l23,25 kr93,00 kr/liter
- Airén · Bilka37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Netto37.5 cl25,00 kr66,67 kr/liter
- Airén · Føtex37.5 cl25,63 kr68,35 kr/liter
- FAINA 11% · REMA 10001 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Faina Vinho Blanco · Nemlig1 l29,00 kr29,00 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Bilka100 cl32,95 kr32,95 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Netto37.5 cl32,95 kr87,87 kr/liter
- Vino Blanco Semidulce · Føtex100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- AP BIANCO VDT · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- BIANCO FUOCO SALENTO ITALIEN 75 CL 12,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- GUSTUS CAPE 12% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- FLAXBOURNE SAUV BLANC NZ 75 CL 12,5% · Brugsen75 cl39,00 kr52,00 kr/liter
- Piacere Trebbiano · MENY100 cl39,95 kr39,95 kr/liter
- Retsina Hvid Malamatina · MENY50 cl39,95 kr79,90 kr/liter
- ALTAMAR 13% · REMA 100075 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Bilka75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Hvidvin vegansk øko · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Sauvignon Blanc · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Santa Rita · MENY75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Airén øko · Bilka100 cl41,17 kr41,17 kr/liter
- Airén øko · Føtex100 cl41,95 kr41,95 kr/liter
- Verdejo Sauvignon Blanc øko · Bilka75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Petit Chablis Les Ammonites hos Føtex koster typisk 159.00 kr, men er lige nu på tilbud til 89.00 kr, hvilket giver en besparelse på 44%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 121 dage. Gennemsnitsprisen for Petit Chablis Les Ammonites hos Føtex er 142.29 kr og varierer fra 89.00 kr til 159.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 121 dage har Goma registreret prisdata for Petit Chablis Les Ammonites hos Føtex i 123 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 123 prisregistreringer har Petit Chablis Les Ammonites været markeret som tilbud 30 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 121 dage kan vi se følgende mønstre: Petit Chablis Les Ammonites har været på tilbud hos Føtex i august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 15 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 14 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 8 dage mellem hver tilbudsperiode. Petit Chablis Les Ammonites er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.