
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Ballantine''s Whisky · Spar70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Ballantine's Whisky 40% · MENY70 cl149,95 kr214,21 kr/liter
- Ballantine's Whisky 40 · Min Købmand70 l159,95 kr2,28 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl89,87 kr128,39 kr/liter
- Wittons scotch (40%) · Nemlig0.7 l89,87 kr128,39 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Netto70 cl90,95 kr129,93 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Bilka70 cl96,00 kr137,14 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Føtex70 cl96,95 kr138,50 kr/liter
- GRANTS 70 CL · 365discount70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- JOHNNIE WALKER RED 70 CL 40% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Føtex70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse 40% · Min Købmand70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse Whisky · Nemlig70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Nemlig0.7 l109,95 kr157,07 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- Blended skotsk Whisky 40%, Grants Triplewood · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl110,59 kr157,99 kr/liter
- Tullamore Dew Honey 35% · MENY70 cl115,00 kr164,29 kr/liter
- Tullamore Dew 40% · MENY70 cl115,00 kr164,29 kr/liter
- Tullamore Cafe Honey · MENY70 cl115,00 kr164,29 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ballantine's Whisky 40% hos MENY koster 149.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 435 dage. Gennemsnitsprisen for Ballantine's Whisky 40% hos MENY er 129.16 kr og varierer fra 89.95 kr til 149.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 435 dage har Goma registreret prisdata for Ballantine's Whisky 40% hos MENY i 239 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 55% af tiden. Ud af de 239 prisregistreringer har Ballantine's Whisky 40% været markeret som tilbud 70 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 435 dage kan vi se følgende mønstre: Ballantine's Whisky 40% har været på tilbud hos MENY i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 18 dage. Der går typisk 31 dage mellem hver tilbudsperiode. Ballantine's Whisky 40% er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 28 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY.