
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi48 kcalFedt0 gSukker11 gProtein0 g
| Energi | 203 kJ / 48 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Kulsyreholdigt vand, frugtsaft fra koncentrat (9%) (hvid drue, mango, æble, guava, appelsin, ananas, abrikos, fersken, citron, passionsfrugt), saccharose, glucosesirup, syre (citronsyre, æblesyre), taurin (0,4%), aromaer, surhedsregulerende midler (kaliumcitrater, natriumcitrater), aromaer, panax ginseng rodekstrakt, (0,08%), konserveringsmidler (kaliumsorbat, natriumbenzoat), koffein (0,03%), farve (carotener), sødestof (sucralose), vitaminer (niacin (b3), riboflavin (b2), b6, b12), stabilisatorer (xanthangummi, natriumalginat, arabisk gummi), salt, inositol (0,002%), frugt- og grøntsagskoncentrater (drue, gulerod og sød kartoffel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik m. mangosmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik m. mangosmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- MONSTER MANGO LOCO · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- MONSTER MANGO LOCO · Løvbjerg50 cl13,99 kr27,98 kr/liter
- MONSTER MANGO LOCO · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Monster Mango Loco · Spar50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- MONSTER MANGO LOCO · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Monster Mango Loco · MENY50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
- Monster Mango Loco · Min Købmand50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
- Monster Mango Loco · Wolt Market500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Monster Mango Loco hos MENY koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Monster Mango Loco hos MENY er 16.96 kr og varierer fra 9.95 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Monster Mango Loco hos MENY i 427 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Monster Mango Loco været markeret som tilbud 135 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 37% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Monster Mango Loco har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. Monster Mango Loco er ofte på tilbud (37% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.