
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt0,9 gSukker2,4 gProtein5,9 g
| Energi | 856 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 38 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 4,4%
- Kulhydrat
- 82,7%
- Protein
- 12,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Surdej 30 % (vand, RUGMEL^ 13 %), RUGMEL^ 27 %, vand, RUGKERNER^ 18 %, HVEDEMEL, salt tilsat jod, sukkersirup, fermenteret HVEDEMEL, RUGFIBRE, tørret surdej (RUGMEL^, surdejskultur), RUGGRYN^, karamelliseret sukkersirup, gær, BYGMALTEKSTRAKT, salt. Drys: RUGGRYN^. ^Fuldkorn. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: UW, NR, GB, Glutenholdigt korn
Allergener
Hvede (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kernerugbrød · Bilka1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kohberg Viking 1000 G · Spar1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kohberg Viking · MENY1000 g23,95 kr23,95 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Kernefryd rugbrød øko. · Nemlig700 g14,00 kr20,00 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig375 g16,25 kr43,33 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kohberg Viking hos MENY koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Kohberg Viking hos MENY er 23.74 kr og varierer fra 12.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Kohberg Viking hos MENY i 289 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 63% af tiden. Ud af de 289 prisregistreringer har Kohberg Viking været markeret som tilbud 71 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Kohberg Viking har været på tilbud hos MENY i januar, februar, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Kohberg Viking er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.