
MENY
Lantmænnen Schulstad Gnf.
Signatur Fanø Brød
750 g
Tilbuddet udløber i dag
20,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi265 kcalFedt8,6 gSukker4,6 gProtein6,4 g
| Energi | 1.110 kJ / 265 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 36 g |
| - heraf sukkerarter | 4,6 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,3%
- Kulhydrat
- 58,3%
- Protein
- 10,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sigtet RUGMEL 26%, FULDKORNSRUGMEL 12%, solsikkekerner 12%, RUGKERNER 10%, BYGMALTEKSTRAKT, sirup, sukker, salt tilsat jod, havtornpuré 1,2%, eddike, gær, græskarkerner, rapsolie, sort peber, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Glutenholdigt korn, NR, GB, UW
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Fanø brød · Bilka750 g24,00 kr32,00 kr/kg
- FANØ · REMA 1000750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Føtex750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Nemlig750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Netto750 g26,50 kr35,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Kernefryd rugbrød øko. · Nemlig700 g14,00 kr20,00 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig375 g16,25 kr43,33 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Spar375 g16,95 kr45,20 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød · Nemlig600 g17,20 kr28,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand375 g17,50 kr46,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Signatur Fanø Brød hos MENY koster typisk 29.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Signatur Fanø Brød hos MENY er 26.20 kr og varierer fra 14.00 kr til 31.40 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Signatur Fanø Brød hos MENY i 407 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Signatur Fanø Brød været markeret som tilbud 76 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Signatur Fanø Brød har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Signatur Fanø Brød er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.