
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi224 kcalFedt4,9 gSukker2 gProtein6,5 g
| Energi | 935 kJ / 224 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 33 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 9,8 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,8%
- Kulhydrat
- 65,3%
- Protein
- 12,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, RUGKERNER, FULDKORNSRUGMEL 20%, poppede durumkerner (HVEDE) 6%, solsikkekerner, BYGMALTEKSTRAKT, hørfrø, salt tilsat jod, gær, eddike, sigtet RUGMEL, rapsolie, solsikkeolie, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex375 g16,75 kr44,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Spar375 g16,95 kr45,20 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand375 g17,50 kr46,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · MENY375 g17,95 kr47,87 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Kernefryd rugbrød øko. · Nemlig700 g14,00 kr20,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig375 g16,25 kr43,33 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød · Nemlig600 g17,20 kr28,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Signaturbrød Gilleleje hos Spar koster 16.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Signaturbrød Gilleleje hos Spar er 16.60 kr og varierer fra 15.95 kr til 16.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Signaturbrød Gilleleje hos Spar i 453 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Signaturbrød Gilleleje aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Signaturbrød Gilleleje kan købes hos Spar til 17 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 81 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.