
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi265 kcalFedt8,6 gSukker4,6 gProtein6,4 g
| Energi | 1.110 kJ / 265 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 36 g |
| - heraf sukkerarter | 4,6 g |
| Kostfibre | 8,9 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,3%
- Kulhydrat
- 58,3%
- Protein
- 10,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sigtet RUGMEL 26%, FULDKORNSRUGMEL 12%, solsikkekerner 12%, RUGKERNER 10%, BYGMALTEKSTRAKT , sirup, sukker, salt tilsat jod, havtornpuré 1%, eddike, gær, græskarkerner, rapsolie, sort peber, BYGMALTMEL , enzymer ( HVEDE ) , surdejskultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Fanø brød · Bilka750 g24,00 kr32,00 kr/kg
- FANØ · REMA 1000750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Føtex750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Nemlig750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Fanø brød · Netto750 g26,50 kr35,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig750 g14,00 kr18,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Bagernes Bedste Rugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kernegodt Mesterværk · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet Rugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig375 g16,25 kr43,33 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød · Nemlig600 g17,20 kr28,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand375 g17,50 kr46,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Spar375 g17,50 kr46,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FANØ hos REMA 1000 koster 26.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FANØ hos REMA 1000 er 23.66 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FANØ hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FANØ været markeret som tilbud 82 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: FANØ har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. FANØ er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.