
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi343 kcalFedt29 gSukker0,5 gProtein20 g
| Energi | 1.422 kJ / 343 kcal |
|---|---|
| Fedt | 29 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 4,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76,1%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 23,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød, salt, druesukker, krydderier og krydderurter, paprika, antioxidant (natriumascorbat), starterkultur, konserveringsmiddel (natriumnitrit). Til 100 g færdigvare er anvendt 125 g grisekød.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pålækker Spegepølse · MENY100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Pålækker Spegepølse · Spar100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Pålækker Spegepølse · Min Købmand100 g22,99 kr229,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Salami i skiver · Løvbjerg60 g5,99 kr99,83 kr/kg
- Spegepølse i skiver · Netto0.1 kg10,00 kr100,00 kr/kg
- Spegepølse i skiver · Bilka0.1 kg11,00 kr110,00 kr/kg
- DULANO Salami i skiver · Lidl150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Spegepølse m. paprika · Nemlig70 g13,95 kr199,29 kr/kg
- SPEGEPØLSE · REMA 100080 g14,95 kr186,88 kr/kg
- Spegepølse · Nemlig80 g14,95 kr186,88 kr/kg
- Spegepølse i skiver · Netto80 g14,95 kr186,88 kr/kg
- Spegepølse, Den Grønne Slagter · Løvbjerg60 g14,99 kr249,83 kr/kg
- Gestus Spegepølse Valnød · Min Købmand90 g15,00 kr166,67 kr/kg
- Spegepølse m. paprika og hvidløg · Bilka70 g17,95 kr256,43 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Dgs Spegepølse · MENY80 g19,95 kr249,38 kr/kg
- Pålækker Ital. Spegepls · MENY100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Dgs Spegepølse · Min Købmand80 g19,95 kr249,38 kr/kg
- Landspegepølse · Nemlig90 g19,95 kr221,67 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- Kalkunsalami · Lidl200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Landspegepølse · Nemlig125 g21,07 kr168,56 kr/kg
- Spegepølse i skiver øko · Bilka70 g23,09 kr329,86 kr/kg
- Gestus Spegepølse M.valnød · MENY90 g24,95 kr277,22 kr/kg
- Pålækker Landspegepølse · MENY125 g24,95 kr199,60 kr/kg
- Gestus Spegepølse M.valnød · Spar90 g24,95 kr277,22 kr/kg
- GÅRDLYKKE ÅLERØGET SPEGEPØLSE · 365discount220 g25,00 kr113,64 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pålækker Spegepølse hos MENY koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Pålækker Spegepølse hos MENY er 17.16 kr og varierer fra 9.95 kr til 19.97 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Pålækker Spegepølse hos MENY i 414 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pålækker Spegepølse været markeret som tilbud 91 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Pålækker Spegepølse har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Pålækker Spegepølse er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 93 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.