Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0,5 gSukker9 gProtein0,5 g
| Energi | 157 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 84,7%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, druesukker (1.3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig citrusaroma, antioxidant (ascorbinsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), aroma (koffein), farve (blandede carotener). Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sportssodavand · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Topform · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Sportssodavand · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Sportssodavand · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Harboe Topform 2 L · Spar200 cl11,00 kr5,50 kr/liter
- Harboe Topform 2 L · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- TOPFORM · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- SPORTSBRUS NUL · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Føtex0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Topform Power · MENY50 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Sportssodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Topform · MENY33 cl5,95 kr18,03 kr/liter
- Harbø Sportsbrus 0 Sukker · MENY50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Netto0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Harboe Sportsbrus 0 Sukker · Spar50 cl6,00 kr12,00 kr/liter
- TOPFORM · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Topform Power · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Topform Power · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Sportsbrus 0 Sukker · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- SPORT · REMA 10001 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Topform · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Sport S-fri · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- Tuborg Squash Sport S-fri · Min Købmand33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Bilka1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harbø Topform hos MENY koster 8.56 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 7. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 390 dage. Gennemsnitsprisen for Harbø Topform hos MENY er 8.57 kr og varierer fra 8.50 kr til 8.63 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 390 dage har Goma registreret prisdata for Harbø Topform hos MENY i 345 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 88% af tiden. Ud af de 345 prisregistreringer har Harbø Topform aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Harbø Topform kan købes hos MENY til 9 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 44 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.