Netto
Harboe
Sportssodavand
2 l
4,28 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0,5 gSukker9 gProtein0,5 g
| Energi | 157 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 84,7%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, druesukker (1.3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig citrusaroma, antioxidant (ascorbinsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), aroma (koffein), farve (blandede carotener).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sportssodavand · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Topform · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Sportssodavand · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Sportssodavand · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Harboe Topform 2 L · Spar200 cl11,00 kr5,50 kr/liter
- Harboe Topform 2 L · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- TOPFORM · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- SPORTSBRUS NUL · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Føtex0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Topform Power · MENY50 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Sportssodavand · Bilka0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Sportssodavand · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Topform · MENY33 cl5,95 kr18,03 kr/liter
- Harbø Sportsbrus 0 Sukker · MENY50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Sportssodavand m. citron- og limesmag sukkerfri · Netto0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Harboe Sportsbrus 0 Sukker · Spar50 cl6,00 kr12,00 kr/liter
- TOPFORM · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Topform Power · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Topform Power · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Sportsbrus 0 Sukker · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- SPORT · REMA 10001 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Topform · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Tuborg Squash Sport S-fri · MENY330 ml9,95 kr30,15 kr/liter
- Tuborg Squash Sport S-fri · Min Købmand33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Bilka1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Sportssodavand sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sportssodavand hos Netto koster 8.55 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 12. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 447 dage. Gennemsnitsprisen for Sportssodavand hos Netto er 8.50 kr og varierer fra 6.50 kr til 8.55 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 447 dage har Goma registreret prisdata for Sportssodavand hos Netto i 444 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Sportssodavand været markeret som tilbud 6 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 447 dage kan vi se følgende mønstre: Sportssodavand har været på tilbud hos Netto i juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Sportssodavand er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 63 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.