
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi541 kcalFedt33 gSukker46 gProtein6,1 g
| Energi | 2.255 kJ / 541 kcal |
|---|---|
| Fedt | 33 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 46 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 56,1%
- Kulhydrat
- 39,3%
- Protein
- 4,6%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Sukker, kakaosmør*, kakaomasse*, SØDMÆLKS-/HELMELKPULVER, glukosesirup, HASSELNØDDER/-NØTTER, MANDLER, sukret/søtet kondenseret MÆLK/MELK (MÆLK/MELK, sukker), vegetabilsk fedt/fett (palme, shea-kerne/-kjerne), kokos, MÆLKEFEDT/MELKEFETT, FLØDE-/KREMPULVER, MÆLKE-/MELKESUKKER, stabilisator (sorbitol), naturlig orangearoma (Cointreau®), blommer/plommer, emulgator (lecithin), vaniljeekstrakt, fedtreduceret/fettredusert kakaopulver*, hedvin/hetvin (madeira, sherry), salt, kaffeekstrakt, aromaer, sirup, alkohol, fugtighedsbevarende middel (invertase), konserveringsmidler (kaliumsorbat, sorbinsyre), orangeolie/orangeolje, syre (citronsyre/-syra), fortykningsmiddel (pektin). Kan indeholde spor af/inneholde spor av andre nødder/nøtter. Mindst 33% kakaotørstof og mindst 23% mælkebestanddele/melkebestanddele i mælkechokoladen/melkesjokoladen. Mindst 46% kakaotørstof i den mørke chokolade/sjokolade. KAN INDEHOLDE STYKKER AF BLOMMESTEN. KAN INNEHOLDE DELER AV PLOMMESTEIN. *Rainforest Alliance-certificeret/sertifisert. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk, Nødder, SH, SA
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- A.B. Guldæske 200G · Spar200 g89,95 kr449,75 kr/kg
- Ab Gold Box 200G · MENY200 g90,17 kr450,85 kr/kg
- A.B. Guldæske 200G · Min Købmand200 g92,00 kr460,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Guldæske · Bilka200 g69,00 kr345,00 kr/kg
- Guldæske · Føtex200 g85,19 kr425,95 kr/kg
- Chokoladeæske Just Because, Simply Chocolate · Wolt Market100 g139,00 kr1.390,00 kr/kg
- Chokoladeæske · Nemlig305 g146,95 kr481,80 kr/kg
- Chokoladeæske Simply the best, Simply Chocolate · Wolt Market200 g219,00 kr1.095,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ab Gold Box 200G hos MENY koster 90.17 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 9. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 235 dage. Gennemsnitsprisen for Ab Gold Box 200G hos MENY er 90.39 kr og varierer fra 55.00 kr til 91.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 235 dage har Goma registreret prisdata for Ab Gold Box 200G hos MENY i 128 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 54% af tiden. Ud af de 128 prisregistreringer har Ab Gold Box 200G været markeret som tilbud 1 dag hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 235 dage kan vi se følgende mønstre: Ab Gold Box 200G har været på tilbud hos MENY i maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Ab Gold Box 200G er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 154 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY.