
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi541 kcalFedt33 gSukker46 gProtein6,1 g
| Energi | 2.255 kJ / 541 kcal |
|---|---|
| Fedt | 33 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 52 g |
| - heraf sukkerarter | 46 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 56,1%
- Kulhydrat
- 39,3%
- Protein
- 4,6%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Sukker, kakaosmør*, kakaomasse*, SØDMÆLKS-/HELMELKPULVER, glukosesirup, HASSELNØDDER/-NØTTER, MANDLER, sukret/søtet kondenseret MÆLK/MELK (MÆLK/MELK, sukker), vegetabilsk fedt/fett (palme, shea-kerne/-kjerne), kokos, MÆLKEFEDT/MELKEFETT, FLØDE-/KREMPULVER, MÆLKE-/MELKESUKKER, stabilisator (sorbitol), naturlig orangearoma (Cointreau®), blommer/plommer, emulgator (lecithin), vaniljeekstrakt, fedtreduceret/fettredusert kakaopulver*, hedvin/hetvin (madeira, sherry), salt, kaffeekstrakt, aromaer, sirup, alkohol, fugtighedsbevarende middel (invertase), konserveringsmidler (kaliumsorbat, sorbinsyre), orangeolie/orangeolje, syre (citronsyre/-syra), fortykningsmiddel (pektin). Kan indeholde spor af/inneholde spor av andre nødder/nøtter. Mindst 33% kakaotørstof og mindst 23% mælkebestanddele/melkebestanddele i mælkechokoladen/melkesjokoladen. Mindst 46% kakaotørstof i den mørke chokolade/sjokolade. KAN INDEHOLDE STYKKER AF BLOMMESTEN. KAN INNEHOLDE DELER AV PLOMMESTEIN. *Rainforest Alliance-certificeret/sertifisert.
Allergener
Mælk, Nødder, Hasselnød, Mandler
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- A.B. Guldæske 200G · Spar200 g89,95 kr449,75 kr/kg
- Ab Gold Box 200G · MENY200 g90,17 kr450,85 kr/kg
- A.B. Guldæske 200G · Min Købmand200 g92,00 kr460,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- GULD HJERTEÆSKE · REMA 1000155 g69,00 kr445,16 kr/kg
- Fyldte dessertchokolader i hjerteæske, Anthon Berg · Wolt Market155 g82,95 kr535,16 kr/kg
- Dessertchokolader · Bilka225 g93,39 kr415,07 kr/kg
- A.B. Hjerte Guld Æske · MENY155 g94,95 kr612,58 kr/kg
- Dessertchokolader · Bilka150 g100,00 kr666,67 kr/kg
- Dessertchokolader · Netto150 g100,00 kr666,67 kr/kg
- Dessertstykker · Bilka300 g130,00 kr433,33 kr/kg
- Dessertstykker · Bilka630 g225,00 kr357,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
A.B. Guldæske 200G hos Spar koster 89.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 362 dage. Gennemsnitsprisen for A.B. Guldæske 200G hos Spar er 85.84 kr og varierer fra 50.00 kr til 90.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 362 dage har Goma registreret prisdata for A.B. Guldæske 200G hos Spar i 350 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 350 prisregistreringer har A.B. Guldæske 200G været markeret som tilbud 51 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 362 dage kan vi se følgende mønstre: A.B. Guldæske 200G har været på tilbud hos Spar i februar, marts, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 52 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.